Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
Luty 23, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
Marzec 5, 2017

Zabiegi leczące nadpotliwość

Czym jest nadmierne pocenie się?

Produkowanie potu przez organizm jest zjawiskiem pod każdym względem zwyczajnym. Za jego sprawą wyrzucamy toksyny ustroju i regulujemy ciepłotę ciała (przykładowo w czasie ciepłych dni). Ciało posiada statystycznie do 3 milionów gruczołów, jakie wytwarzają pot. Natomiast jeśli jest go za dużo? Doznajemy, iż płynie nam po czole przez 24 godziny na dobę? Wtedy możemy chorować na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest bodaj prostym kłopotem kosmetycznym, lecz też chorobą. A jak dobrze wiadomo – schorzenia powinno się leczyć z kilku względów. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia dyskomfort, doświadczany zwykle w środowisku pozostałych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc powodami zbytniego produkowania potu są czynniki objawowe oraz fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych stykamy się z konkretnymi schorzeniami, jakie w obecnej chwili mają miejsce w naszym organizmie, np. z hormonalnymi (nadczynność tarczycy), neurologicznymi (przykładowo neuropatie), chorobowymi (m in. głębokimi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu właściwie nie musi dotyczyć indywidualnej partii ciała, m in. pleców. Jeżeli mamy na uwadze zdrowe pocenie się, wtedy jako istotne czynniki wyliczyć można choćby stres, strach albo wysiłek fizyczny. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeżeli zamierzamy dokładnie wiedzieć czy cierpimy na nadmierne wytwarzanie potu, powinniśmy zgłosić ten kłopot lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, rozpatrzy wielkość kłopotu i powiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Przede wszystkim przepisze dodatkowe badania, m in. test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: części ciała, w jakich ma możliwość powstawać nadmierna potliwość, są posmarowane jodyną i obsypane skrobią. Mocne zabarwienie przedstawia występowanie choroby. Inną sprawą jest jej usuwanie za pośrednictwem fachowych taktyk. Bezspornie nie chodzi tu o zanurzanie kończyn przez 30 minut w preparacie z szałwią lub o codzienną wymianę garderoby. Są to ogólnodostępne recepty, ale przeważnie mało efektywne.

Zabiegi regulujące nadmierną potliwość

Do kuracji bezinwazyjnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z użyciem botoksu i kuracja przy użyciu lasera. Jeżeli zdecydujemy się na dwa pierwsze, wówczas skutek łagodzenia dolegliwości utrzymuje się co najwyżej kilka miesięcy. Jonoforeza opiera się na osłabianiu kanałów jonowych za pośrednictwem prądu i leków cholinergicznych, natomiast botulina zmierza do „niedowładu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), jakie uzupełniają konkretne partie naszego ciała w pot. Najskuteczniejszą z technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w niezawodny i bezbolesny sposób modyfikuje procesy pocenia się. Program Accent Ultra bazuje w skrócie na zastosowaniu profesjonalnych głowic, jakie wysyłają fale podczerwone. Dokłada się je do niektórych części ciała, w których na początku zlokalizowano nadpotliwość. Jednokrotny zabieg trwa zwykle od kilku do kilku nastu minut, zaś w jego trakcie w ogóle nie zauważa się jakiegokolwiek bólu, palenia, rwania itd. Możemy się spokojnie uspokoić. Co istotne – laser nie powoduje zadrapań, niedoskonałości oraz nie nadwyręża sąsiadujących tkanek.

Laserowe leczenie nadpotliwości – przeciwwskazania

Właściwie nie każdy ma opcję poddać się zabiegom laserowego leczenia nadmiernej potliwości. Do głównych przeciwwskazań należy intensywna opalenizna, karmienie piersią, nowotwory, keloidy, metalowe implanty, alergia na słońce, epilepsja lub cukrzyca. Tak naprawdę każdą dolegliwość trzeba w pierwszej chwili omówić z medykiem, natomiast dopiero później kosmetyczką. Należałoby wiedzieć o tym, że na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (skoro specjalista wyrazi zgodę) wypada przerwać popijać zioła bądź przyjmować je w formie tabletek. Chodzi tu o wszystkie popularne zioła, przykładowo odchudzające, przeczyszczające albo pobudzające. Identyczna maksyma tyczy się medykamentów, m in. antybiotyków, leków przeciwbakteryjnych, sulfonamidów, niektórych środków uspokajających lub szczepionek. Kilka miesięcy należy odczekać od odsunięcia leków, które mają w swoim składzie pochodne witaminy A. Tylko po owym etapie można iść na zabieg leczący nadmierne wydzielanie potu. Absolutnie nie powinniśmy również wykorzystywać poniektórych kosmetyków, przykładowo żeli z piżmem, olejkiem lawendowym i sandałowym, preparatów przeciwbakteryjnych lub dezodorantów. Przed zabiegiem nie powinno się pić jakiegokolwiek napojów wyskokowych. Jeśli napoczniemy choć kieliszek białego wina, trzeba z niego zrezygnować na jeden dzień. Z jakiego powodu istnieje aż taka ilość przeciwwskazań? Światło lasera to skomasowane światło, jakie potrafi poparzyć skórę. Krócej mówiąc: światło padające wyłącznie na wskazany rejon (znacznie ogranicza się jego rozpraszanie). Jeśli naskórek pod wpływem niezależnych wyznaczników będzie na nie znacznie bardziej drażliwa, wtedy ma możliwość dojść do nieprzyjemnych efektów. Przykładowo związki witaminy A wchodzą zwyczajnie z wiązką lasera, w interakcje, będące impulsem do oparzeń. Planujesz wiedzieć więcej? Kliknij w ten odnośnik – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok