Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem mieszkania albo domu?
Październik 30, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
Listopad 3, 2016

Moje Drogie, pewnie wszystkie marzycie o ładnym i wypielęgnowanym ciele. Oglądając czasopisma nasz wzrok przykuwają ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet prezentują się tak codziennie. O ich urodę dba profesjonalny sztab osób poprawiających ich niedoskonałości. W erze technologii komputerowej nie można obejść się także bez cyfrowych przeróbek zdjęć, a więc często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Aby poczuć się dobrze we własnym ciele dobrze jest zacząć od niewielkich rytuałów pielęgnacyjnych. Rozsądne odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Szczęśliwie, że są ułatwiają nam uzyskanie efektów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z nich jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania dotyczące trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Absolutnie, depilacja z użyciem lasera jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w czasie trwania depilacji pojawiał się ból, jasne jest, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki przeprowadzające zabieg nie były dobrze wyszkolone. Laser stosowany w depilacji musi być odpowiednio ustawiony pod względem barwy skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas jest wyjątkowa.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu cebulki włosa. Promień lasera wnika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w efekcie prowadzi do jego kompletnej utraty. I to w sposób trwały.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Standardowo wykonuje się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najskuteczniej depiluje się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następne zabiegi powtarza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, które chorują na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z substancji z retinolem, zażywanie antybiotyków, spożywanie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie herbat o właściwościach wyszczuplających. Dodam również, że na światło lasera nie zareagują włosy pozbawione melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

Przygotowanie do zabiegu epilacji

Możesz być pewna, że w dobrych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, jednak zawsze dobrze jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć swoje ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych preparatów i balsamów nawilżających. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zredukować rezultaty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich kremów i napojów w których składzie znajdują się substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, szybciej osiągniesz wymarzone efekty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą kompletne usunięcie włosów. Oznacza to, że po przeprowadzeniu wszystkich zabiegów na właściwej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie jest przyczyną żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać zamierzony rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko wpływają na kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserem. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który zapewnia doskonałe efekty nawet po kilku zabiegach. Dokładne informacje o zabiegach laserowych znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok