Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok