Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
Listopad 10, 2016
banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Banery reklamowe: projekt, druk i lokalizacja
Listopad 12, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

„Chłopięce”, średnie, długie, lokowane, „jak spod igły”, jasne, brązowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle sposobów na ich właściwą pielęgnację. Mamy możliwość przeprowadzić odnowę w domowym zaciszu bądź umówić się na wizytę do salonu. Jeżeli fantazjujemy o niezwykłych, połyskujących, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do rzetelnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko w trakcie konsultacji z fachowcem dowiemy się jakiego tak naprawdę typu są nasze włosy, czego potrzebują oraz jaki zabieg byłby dla nich najkorzystniejszy. Codzienne mycie szamponem i kładzenie odżywki niejednokrotnie nie przynosi wymarzonych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, bowiem przy ich wyborze zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą np. na ekstrakty do włosów, a nie realnymi potrzebami naszych włosów. Zawodowiec tymczasem zaobserwuje od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najcharakterystyczniejszych elementów niszczących konstrukcję włosa przynależą: niepełnowartościowa dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (np. przy czesaniu), nieprawidłowa pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Jadanie dużej ilości cukierków, ciastek, czekolady, paluszków i pozostałych tłustych przekąsek, brak przekazania organizmowi nieodzownych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Niestety nie dostaje ona tych komponentów, jakie powinna, stąd niezakłócony wzrost i wytrzymała budowa są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne często wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości i powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeżeli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu tylko ekologicznych preparatów, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów albo konserwantów, przykładowo olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej bądź naparów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim przynosi szybkie efekty. By się one utrzymały wystarczy dodatkowo odbudowywać je w domu środkami z salonu. Na niniejszy pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowe sposoby odbudowy włosów powiązane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Kuracja Olaplex

W skład pierwszej kuracji wchodzą:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wskazanego produktu koloryzującego. Regeneruje uszkodzone bądź zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – utrwala wiązania siarczkowe, wzmacnia oddziaływanie Multipliera. Dzięki niemu związane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do aplikowania w domu oraz gwarantuje rekonstrukcję włosów, podtrzymanie ich w zadowalającym stanie pomiędzy zabiegami, jak również realizuje umacnianie połączeń siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex chroni strukturę włosów, przyczynia się do tego, że są silniejsze podczas zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy uszkodzone, połamane zostają łatwo zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili dociera do środka włosa oraz zwiększa rezultaty farbowania bądź rozświetlania. Czesanie staje się przyjemniejsze, włosy lśniące oraz aksamitne w dotyku. Do wykorzystywania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają wyciąg ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest z kolei świetnym sposobem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz także ich zdrowe rozprostowanie. System bazuje na oryginalnej formule keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć właścicielki loków, fali oraz włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz wyjątkową aksamitność. W przeciwieństwie do odmiennych kuracji, TrueKeratin nadaje się do włosów, które wcześniej były farbowane, wygładzane bądź poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W każdej chwili można jednakże zmyć tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są właściwie nasze włosy. Na wspaniałe rezultaty możemy liczyć wówczas, kiedy są naprawdę bardzo osłabione bądź połamane. Trzeba w domu używać łagodnych szamponów, ażeby za szybko nie wypłukały się cenne substancje. Należy rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dostosować nam odpowiednią kurację, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni bądź saunę. Włosy po zabiegu powinny być intensywnie nawilżone, lekkie, miękkie, błyszczące, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok