Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Kursy pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
Luty 18, 2019

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Powinno się zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również produkcją. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pozwoli utrzymać neutralne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale w trakcie wyboru nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Niezbędna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało istotna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do snu, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok