Jak otworzyć sklep internetowy
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Grudzień 28, 2017
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 9, 2018

Zwiększenie aktywności na basenie może znacząco zreperować naszą kondycję zdrowotną. To w zasadzie oczywiste, ale wciąż duży odsetek osób nie wie ile korzyści otrzyma, kiedy zaprowadzi swoje dziecko na basen, np. na pływanie niemowląt lub samemu zdecyduje się skorzystać z ogromnej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać bardzo wiele, i nie należą one do najdroższych na świecie.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zapewnić małemu dziecku spokojny i właściwy rozwój. Dobrym rozwiązaniem może być zgłoszenie Waszego malucha na pływanie niemowląt. Dlaczego to może nam pomóc? W szczególności dlatego, że opiera się ono na ubogacaniu naturalnego dojrzewania małego dziecka. Misją pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności podtrzymanie odruchów płodowych, na jakich kompetentny szkoleniowiec powinien się opierać. Obowiązkiem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest utworzenie dobrych obszarów dla niemowlęcia. Dziecko mające na koncie od 3 miesięcy do 3 lat nie może przebywać w zbiorniku wodnym więcej niż 30 minut, a temperatura powinna wynosić nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Ćwiczenia nie są zawiłe, i zawsze bazują na frajdzie dla dzieci. Rodzice muszą uzyskać pewność, że pływanie niemowląt nie będzie dla ich oczka w głowie czymś stresującym. Jeżeli chcesz zapisać swojego potomka na takowe lekcje, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Dowiedzmy się również, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Sprawa zaznajomienia się z wodą wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Gdy już nasza pociecha ciut podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między aklimatyzacją w wodzie, a właściwą szkołą pływania. Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat, optymalne jest kształcenie w oparciu o dobrą zabawę. Nadszedł moment na poznanie zmian postawy, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody i – co będzie ogromnie znaczące, nauczenie się chwytów przyborów służących do pomocy.

Dla dzieciaków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, polecamy już odrobinę bardziej rozwijające zajęcia. Pora spróbować przejść na szkolenia bezpośrednio z instruktorem w wodzie oraz oswojenie się z podanymi kwestiami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Sugeruje się, iż w tym wieku brzdące mogą już przepłynąć swobodnie mniej więcej 10 m basenu. Polecamy wybrać taki kurs, który kończy się weryfikacją umiejętności.

Ten tekst ma uświadomić wszystkich, że najlepszym modelem nauki pływania jest cykliczne doskonalenie umiejętności. Dzieci, które ukończyły 6 lat i za moment trafią do szkoły, należy już przygotować do szkolenia zaawansowanego. Zajęcia na sportowej pływalni mają mają na celu ogarnięcie wyznaczonych stylów pływackich, np. najczęściej widzianego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nie jest niczym złym, iż próbujemy ogarnąć coś czego z różnych powodów nie byliśmy w stanie zrobić w przeszłości. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność na basenach – co nam wyjątkowo odpowiada – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które już dziś uczęszcza bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej. Nie powinno to dziwić – zestawienie muzyki, ruchu i wody może, przy regularności, dać nam naprawdę fajne rezultaty. Aqua Fitness jest również bezpieczny i bardzo wielokierunkowy. Woda, w której się znajdziemy ogranicza efekt grawitacyjny, a gdy znajdziemy dobry ośrodek mający w ofercie przykładowe sesje – to wtedy profesjonalny bagaż sprzętu, w jaki ośrodek jest wyposażony sprawi, iż mogą w nich wziąć czynny udział osoby kontuzjowane albo też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Radość, którą wywołują ćwiczenia przy muzyce to ważna zaleta, ale pływalnia to też idealne pole do rewalidacji. Dzięki ćwiczeniom da się w istotny sposób wesprzeć rehabilitację codzienną u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Małoletnim polecamy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są podstawowe sprawności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które wady można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, które polubiły warsztaty w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli sposób uczenia uczestniczenia w zajęciach w wodzie. Taki kurs powinien zainteresować instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcieliby prowadzić zajęcia z ludźmi cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie wyżej opisanego szkolenia nadaje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak wynika z powyższego artykułu, ofert dotyczących spędzania czasu na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta często oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok