Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
Marzec 15, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Skuteczne zwalczanie owadów
Marzec 19, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest bardziej ekonomiczne? Profesjonalny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta chce posiadać idealne ciało, obowiązkowo bez żadnego włosa! Spora część z nas z nas wcale nie chce marnować czasu na skupowanie kremów do usuwania owłosienia, z którymi trzeba stać pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, sprawiający dużo bólu wosk, drogie akcesoria na potrzeby depilacji w zaciszu własnego domu – powinny ostatecznie odejść. Został stworzony ostatnimi czasy ich następca – innowacyjny laser, który jest w stanie usunąć owłosienie nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj ten artykuł.
Golenie nóg jest niesamowicie monotonne. Jest tego świadoma bez wątpienia każda z was. Rosnące włoski są trwalsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej się ich pozbyć. Jeżeli pragniemy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, to powinnyśmy koniecznie wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, bo można sprawić sobie krzywdę, tzn. nadwyrężyć skórę. Nie można zapomnieć o dobrej pielęgnacji, gdyż to esencja znakomicie gładkich nóg (albo innych części ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technologii i wybrać laser? To niezawodna metoda, ale wcale nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na kilka luksusowych sesji, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na stałe. Niezmiernie istotne jest przygotowanie się do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i atrakcyjną, doskonałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile maksymalnie czasu poświęcasz na golenie nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w markecie jednorazowe maszynki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin w perspektywie roku. Depilator mechaniczny albo bawełniane paski z woskiem jedynie pozornie są wydajne, bowiem należy je wykorzystywać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. Do tego dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i inne kosmetyki, których celem jest odwlekać wyrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest kłopotliwa i naturalnie dzięki niej możemy mieć później trudności z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie sposoby, można stanowczo powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i najtańsza. W naszym kraju popularność tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż dostateczna. Spora ilość Klientek dowiaduje się o tej możliwości w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, m in. ciepłym woskiem. W zasadzie nie chcą wypróbować nowości, gdyż mówiąc w skrócie nie mają pojęcia na czym polega. Co więcej o epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży kilkadziesiąt fałszywych opinii.

Czemu? Gdyż określenia „depilacja” i „epilacja” są używane jak synonimy. Można to dostrzec choćby po tekstach w Internecie, lub uwagach różnych „fachowców” na forach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna i krótko mówiąc nie polega tylko na tym, że w jednym z tychże terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W typowej depilacji (przykładowo woskiem albo depilatorem elektrycznym) włos jest usunięty, ale tylko z zewnątrz. Nietknięta cebulka oraz brodawka odżywiająca włos są zdrowe. Stąd też depilację należy systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego pozbywania się owłosienia. Uszkadza włos, cebulkę i wymienioną brodawkę – a efektem jest brak opcji odnowy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie wiązką promieni. W czasie sesji emitowany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik mieszczący się w każdym włosku, zatrzymuje dostarczane światło. W czasie działania głowicy jest wyzwalane ciepło, zaś włosek razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera polega na tym, czy od razu unicestwi poszczególne cebulki z włosem czy tylko je nadwyręży. Spora ilość urządzeń, które wykorzystuje się w domach bądź klinikach kosmetycznych wyłącznie ogranicza mechanizm rośnięcia włosa. Więc po pewnym czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Czucie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, jednak krótko mówiąc nie wolno na pewno stwierdzić, że epilacja laserowa w ogóle nie boli. Podczas przekazywania impulsu Pacjentki mówią o tym, iż czują leciutkie ukłucia lub mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, natomiast najsilniejsza w strefach intymnych oraz pod pachami. Jest to wprawdzie naprawdę niewielki, niewiele znaczący ból, ponieważ na całe życie uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie nie usunie całego owłosienia. Światło lasera usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery sesje depilacji laserowej. Jednak u 20% pacjentów nieodzowne są kuracje przypominające, gdyż zazwyczaj w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wówczas potrafią zacząć rosnąć i trzeba zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków do tej pory był niesłychanie istotny, zaś lasery dostępne na rynku absolutnie nie umiały poradzić sobie z włosami jasnymi, rudymi bądź siwymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji, bo lasery medyczne miały dylemat z rozróżnianiem włoska od skóry. Dziś korzysta się raczej z lasera Palomar Vectus, który jest wyposażony w innowacyjne akcesorium do identyfikowania włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się możliwe epilowanie nawet bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy o intensywnym zabarwieniu – czarne, brązowe – oraz ledwo widoczne, m in. rdzawe i platynowe. Impuls świetlny jest przystosowany do koloru włosków i koloru karnacji, aby nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są więc na każdym kroku wyjątkowo dokładnie wybierane, żeby Klientki czuły maksymalny komfort w czasie zabiegu.

Kto absolutnie nie może ciągle skorzystać z sesji depilacji przy użyciu lasera? Niewątpliwie Klientki, które mają jasnoszare włosy. Są one totalnie pozbawione pigmentu, a epilacja po prostu się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być nawilżona, mówiąc w skrócie nie może być na niej jakichkolwiek skaleczeń, ani suchych rejonów. Na parę dni przed terapią dobrze jest poświęcić parę godzin na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być oczyszczona (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego etc.). Niezmiernie ważne jest też porządne ogolenie skóry, gdyż wcale nie można epilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje pewność komfortowego i do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda kobieta obowiązkowo musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Później dobierana jest głowica – mniejsza albo o większych rozmiarach zależnie od określonej części ciała. Masywniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, m in. pośladkach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się twarz. Zarówno jedna jak i druga jest przymierzana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z boku wygląda to w ten sposób, że specyficzna lampa z koralowym światłem jest przymierzana raz po raz do ciała. Po zabiegu kosmetolog naciera kosmetykiem uśmierzającym ból cały obszar, na jakim zabieg był wykonywany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Natychmiast po terapii i przez parę następnych dni musimy bezwarunkowo pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swym składzie mają panthenol czy inne składniki chłodzące oraz łagodzące. Przez mniej więcej tydzień absolutnie nie można złuszczać naskórka, należy unikać kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, nie wolno ich naruszać (ponieważ pojawią się wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia z ud, stref intymnych, pod pachami. To idealny zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w rejonie twarzy czy na brzuchu i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, np. na plaży.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje kilka grup chorób, które są ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu epilacji laserowej. Można do nich zaliczyć między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo bądź intensywne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie zrobi depilacji, w przypadku kiedy przyjmujemy leki z retinoidami czy wypijamy pewne zioła. Zabieg powinien być zrealizowany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wtedy mamy możliwość z nim omówić konkretne kłopoty pojawiające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego można poddać się w dowolnym momencie. Trzeba wprawdzie pamiętać, iż po depilacji absolutnie nie wolno w żadnym przypadku zażywać kąpieli słonecznych, uczęszczać na basen lub stosować balsamów z alkoholem w składzie (mocno podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrobić w ostatnich dwóch miesiącach roku, bowiem ostatni zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Kompletna kuracja przebiega dość długo, gdyż następne sesje muszą być wykonywane w korzystnych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to doskonały czas, ażeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, by pokazać ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok