Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Zwalczanie kun i innych szkodników
Marzec 22, 2017
Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 22, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? Jak wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest generalnie znany, włoski powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zazwyczaj parę dni. Często u pewnych Kobiet w ogóle nie trzeba aż tyle czekać, i włosy zaczynają wychodzić ponad skórę natychmiast po jednej dobie. Metoda jest niesamowicie wygodna, mimo że przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt słabych naczynek pod skórą, których nie wolno podrażniać podgrzanym woskiem. Mogą powstawać potem zaczerwienione, duże plamy oraz w konsekwencji kolejne popękane naczynka. Kosmetolog osadza ciepły wosk na konkretne partie ciała, a w następnej kolejności „nakleja” uprzednio przygotowane plastry albo podłużne fragmenty materiału. Szybkim pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włoskami. Taka taktyka może być dla wrażliwych Kobiet szczególnie kłopotliwa. Bolesność zależy najzwyczajniej w świecie od limitu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Skóra po zabiegu za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie odrobinę, jednak rekomenduje się przez przynajmniej kilka dni unikać bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich przeprowadzono depilację.
Trzeba na pewno scharakteryzować zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a faktycznie epilacji – wystarczy przygotować się 24 godziny wcześniej. Powinniśmy całkowicie ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką. Wcale nie musimy „hodować” włosów przez ileś dni, a taka możliwość jest niewątpliwym ułatwieniem w czasie depilacji. Sam zabieg ma miejsce w czasie 20 minut, ale przedtem należy wypełnić specjalną ankietę bądź omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest przykładowo zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która intensywnie podrażnia naszą skórę. Stąd nie wolno także opalać się na 14 dni przed oraz po terapii. Niesłychanie ważne jest też to, ażeby w ogóle nie wykonywać peelingów partii ciała, które będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na jeden tydzień przed i po sesji. W ogóle nie można również odsłaniać ciała na promienie słońca w czasie kolejnych zabiegów, więc jesień oraz zima są doskonałym okresem. Kobietom w ciąży sesje się także odradza. Kosmetolog przy pomocy bladawego ołówka zaznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, bowiem laser porównuje ciemniej zabarwione partie skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest bardzo efektywny jeśli chodzi o włosy grube oraz o głębokim zabarwieniu – bezproblemowo mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w jakich przeprowadza się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje usuwania owłosienia na całe życie laserowej na pewno robią fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby obszarów, do jakich ciężko dojść, typu palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze oddziaływania, którą można szybko zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę chwili „ciągnie” naskórek, niszczy macierz włosów oraz przesuwa się na kolejny obszar skóry. Biorąc pod uwagę odmienną grubość włoska, sumę melaniny czy liczebność owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie można właściwie założyć, jaki zyskamy rezultat po pojedynczej konsultacji. Statystycznie niszczonych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które niespodziewanie mają do czynienia z depilacją podgrzanym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Na potrzeby zabiegu należy zdecydowanie „wyhodować” włoski oraz to jest prawdopodobnie najbardziej problematyczne. Oprócz tego te Kobiety, które nigdy nie były na takim zabiegu w salonie, powinny się spodziewać, iż zabieg w sumie nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże jest uzależnione od czasu realizowania zabiegu oraz zdolności kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku zrobi to szybciutko i beż żadnych kłopotów, nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Na początku przykłada proporcjonalnie ogrzany wosk, i po chwili dociska uprzednio przygotowane plastry i wyraźnym ruchem likwiduje włoski. Generalnie podczas wizyty mamy szansę wyczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zazwyczaj najboleśniejsze.
Nogi są od razu jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Kobiet, które oczekują doraźnego rezultatu. Cała metoda trwa niecałe 20 minut, zaś jedwabistość utrzymuje się przez plus minus 2 tygodnie. Włosy, jakie następnie rosną, są dużo subtelniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Prócz tego nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed sekwencją zabiegów powinniśmy wypełnić szczegółową ankietę, którą potem analizuje się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszystkie pytania także w trakcie zabiegu. Nie trzeba ani trochę obawiać się bólu, może wyłącznie nieznacznie szczypać zasysana przez silniejszą głowicę skóra. Głównie we wrażliwych partiach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo pod pachami. W trakcie wizyty musimy uświadomić sobie to, iż będzie wyczuwalny lekki zapach opalanych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy oraz często wygodny. Kosmetolog instruuje Klientki, że usunięta zostanie tylko spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy wzrostu włosa – następne muszą dopiero dojrzeć, aby wolno było je unieszkodliwić laserem. Przez parę dni włosy będą się rozkruszać, przykładowo gdy będziemy pocierać skórę po kąpieli. Nowe włoski będą drobniejsze oraz będą także wolniej wzrastały. Wystarczy będzie dostrzec obszary, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaróżowiona i w tym czasie trzeba próbować pantenolu. Jednokrotny zabieg nie przyniesie dobrych rezultatów, dopiero kompletny pakiet potrafi wyeliminować włosy dokładnie (i przenigdy nie odrosną).
Uogólniając: jeżeli chcemy zdecydować się wyłącznie na pojedynczy zabieg, można wybrać epilację ocieplonym woskiem (natomiast po pewnym okresie włosy będą wyrastały takie same). Lecz jeżeli ktoś zamierza wyeliminować owłosienie całkowicie, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok