Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy języka angielskiego Toruń
Maj 31, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Autokary wycieczkowe – koszt najmu
Sierpień 1, 2019

Implanty stomatologiczne tytanowe czy cyrkonowe

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zwykle z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niekomfortowe i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej używane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być odkryty, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie wymagają piłowania , sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Dodatkowo zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieczczeniem implantu wymagane jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest sporo przeciwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa .

KOSZT WSTAWIENIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wszczepienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 zł za jedną śrubę. Do kosztu należy także wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im trwalsze i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 200 zł.

Po przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 złotych.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok