Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
Wrzesień 25, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – ile to kosztuje
Październik 24, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga również regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przeciążać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są również urazy i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok