Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek
Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet
Marzec 23, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Bezpłatna wizytówka w katalogu dla Twojej firmy
Marzec 25, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kosmetyki spowalniające wyrastanie włosków, depilacja woskiem – to najprawdopodobniej najtańsze środki pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, jednakże po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to właśnie jest kluczowy motyw wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to pomysł nowy, bo jakiś czas temu sporo osób umawiało się na kurację z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dziś najmodniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy opracowali, a potem wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, za drugim razem zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie rozwiązanie zapewniło zwiększenie efektywności zabiegu, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i możemy ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo wrażliwej czy ciemnej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na balsamy do depilacji bądź mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył sporą ilość świetnych nagród. Co istotne, wcale nie wywołuje jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 sesji, aby zupełnie usunąć wszystkie włoski. Jeśli wyselekcjonujemy parę partii, m in. brzuch i stopy zarazem, to kosmetyczka jest w stanie to zrealizować w czasie pojedynczej wizyty. W rzeczywistości liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz momentu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włosy bardzo widoczne, najmocniejsze, które są w późnej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie po prostu wschodzą równolegle, stąd też laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa faktycznie gwarantuje znakomite efekty?

Nie ulega wątpliwości są one znacznie korzystniejsze niżeli w przypadku depilacji pozostałymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia są w stanie uwidocznić się jedynie sporadyczne włosy (np. w wyniku ciąży). Klientki, jakie zdecydowały się na owy zabieg oraz zamieszczają swoje wypowiedzi na blogach w 99% są zadowolone z efektów. Szczególnie, iż jest to doskonała technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym wynikiem nierozważnych depilacji lub po prostu tendencji są małe ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krosty. Potrafią również dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizyta u lekarza jest czasami nieunikniona. Włoski nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, a potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, ażeby poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest wykonanie analizy włosków oraz dobranie siły wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju nie mają takiej zdolności, dlatego przed wizytą dobrze jest sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Nowoczesny skaner analizuje parę paramentów jednocześnie, m.in. koloryt oraz gęstość włosów. W zasadzie nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie powodowało ból albo wystąpią poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy plus należy uznać wygospodarowany czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak robiliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba także fundować sobie nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia domowe, męczyć się z ogrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów typowo użytecznych. Mogą swobodnie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, w ogóle nie muszą wstydzić się pojedynczych wystających włosków ani krost. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Sporym atutem dla Klientek depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia tego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel zmniejsza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów emitowanych przez laser. Do kolejnych plusów można zaliczyć brak powikłań po sesji (należałoby jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle nadzwyczaj drogie, więc warto zobaczyć regionalne propozycje oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy możliwość usunąć około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy szansę usuwać włosy nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać zbędne owłosienie

Można wyodrębnić cztery modele laserów, używanych współcześnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja, najedź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok