Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama internetowa – sposób na nowych klientów
Luty 15, 2017
świece
Czy dewocjonalia to dobry prezent?
Luty 16, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zorganizować. Zdarza nam się, że chcielibyśmy znaleźć sposób na szybkie porządki. Wróżka tutaj za dużo nie zrobi. Należy po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to skarb każdej nowoczesnej mamy. Czasem przyjeżdżając do znajomej patrzysz z niedowierzaniem: jak ona znajduje na to czas? Dwójka maluchów, liniejący psiak, własna firma, siłownia i jeszcze ma czas na sprzątanie. Wyjścia są dwa – albo Twoja przyjaciółka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka fachowych trików na codzienne utrzymanie porządku w domu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, chyba że, zdecydujemy się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Wszystko zależy od Ciebie. My chcemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Odkryj kilka praktycznych wskazówek i zostań prawdziwą panią domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie łazienki to jedna z najważniejszych prac domowych. W zasadzie przez to, że ze względu na wilgotność dużo szybciej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeżeli chcesz, aby Twoja toaleta była zawsze lśniąca i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o odpowiednią konfigurację mebli. Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy i ułóż meble tak, żeby w granicach możliwości, nie zostawiać niedostępnych kątów. Im swobodniejsza toaleta, tym prędzej ją uporządkujesz. Właściwie do posprzątania toalety potrzebujesz 3 płynów – uniwersalnego, roztworu do mycia szyb i roztworu do mycia toalet. Taki zestaw zapewni Ci odpowiednie efekty. Za każdym razem noś gumowe rękawiczki które uchronią Twoje ręce przed destrukcyjnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie ubikacji rozpocznij od wyniesienia z niej wszelkich ozdób, koszyków i ogólnie całego drobniejszego umeblowania. Na początku zamieć kafelki podłogowe, a później spryskaj ubikację płynem. Dalej, zmocz płynem ogólnym wszelkie elementy – od umywalki aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie umyj starannie ubikację i posadzkę. Czyszczenie toalety chociaż raz na 7 dni, zapewni jej schludny wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w tygodniu.

Jak wygląda sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to zupełnie inna sprawa. W każdym dniu, przez przyrządzanie posiłków występują w niej nowe zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu jest ciężki do umycia. Aby uniknąć tego problemu dobrze jest ścierać płytę natychmiast po ugotowaniu. Zajmie Ci to chwilkę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Innym, w sumie największym siedliskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdziwiona? Na takich elementach wyposażenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do szatkowania skupia się o połowę razy więcej mikrobów niż na desce klozetowej. Rozmnażanie wirusów ułatwia powiązanie wilgoci, gorąca i pozostałości pożywienia. Stąd też, po każdym zmywaniu, powinno się gąbkę starannie odsączyć i położyć w przewiewnej przestrzeni, ażeby mogła ekspresowo wyschnąć. Wymieniaj ją co tydzień, a unikniesz groźnych bakterii w własnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na szklankach? Wyczyszczenie ich jest naprawdę szybkie, a przydatne nam będą w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy zasypać kubek sodą do pieczenia połączoną z jednym z tych dwóch elementów. Chwilę zaczekać i zmyć twardą ściereczką. Efekt gwarantowany. Co jeszcze jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. Przecież przechowujemy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce istotna jest organizacja miejsca. Nie przynoś za dużo na jeden raz. Napakowana lodówka sprawi, że żywność dużo łatwiej się zepsuje. Na pierwszej od góry półce postaw produkty z najdalszą datą ważności, oraz zrobione już ciasta. Na kolejnych półkach może znaleźć się żywność do podgrzania (np jednodniowy obiad), oraz szynki i nabiał. Najniższa półka jest najchłodniejsza, więc w tym miejscu należy przygotować miejsce dla świeżego mięsa, oraz już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość pomieścić świeże warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie wyroby jak ketchupy, jaja i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do kobiet, które nie lubią sprzątać, bądź nie znajdują na to czasu. Zarezerwowane usług zawodowej służby domowej na określony okres czasu, uprości Ci zaznajomienie się z fundamentalnymi regułami sprzątania. Później będziesz mogła je wdrożyć indywidualnie. Dziś agencje sprzątające oferują nam całościowe usługi porządkowe w odpowiedniej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem kurzu. Oferują także usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów bądź czyszczenie mieszkania po różnych okolicznościach, co jest zmorą każdego z nas. Cena jednokrotnego sprzątania budynku to wydatek około 100 złotych. Może warto zatem, pomyśleć nad wynajęciem rzetelnej firmy sprzątającej?

Jak już zauważyliście sprzątanie wcale nie jest uciążliwym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w schludnym i pachnącym mieszkania poczujecie się dużo bardziej komfortowo W nagrodę za sprzątanie możecie pójść do teatru, czy pozwolić sobie ulubioną książkę, co będzie dobrą motywacją na drugi raz. Kupcie również subtelne zapachy w kompozycji dyfuzora, lub olejku, a szybko pokochacie domowe porządki.

Każda z Was może stać się perfekcyjną panią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z usług rzetelnej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok