dekoracje ślubne Toruń
Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?
Grudzień 4, 2016
Filmy bez limitu seriale online najlepsza jakość HD
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
Grudzień 15, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z odmiennych krajów oraz jesteście odmiennego wyznania…

Wesela mieszane to ogromne wyzwanie. Primo – powinniśmy sprawić, żeby rodziny Młodej Pary dojechały zgodnie z harmonogramem, po drugie – w czasie imprezy powinny się wzajemnie rozumieć, czyli wskazane są osoby, które rozumieją oba języki, po trzecie – repertuar muzyczny musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, iż trzeba go dobrać do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu perfekcyjnie sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje scenerię dźwiękową w oparciu o życzenia Młodej Pary. W Polsce niejednokrotnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-francuskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie czy polsko-włoskie. Podczas ich planowania występuje sporo problemów, jakimi właściwie nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w jednym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” trzeba postawić na „odrobinę tradycji” rodzimej i obcokrajowej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, potraw, kapeli i pozostałych niespodzianek. Dużym problemem może być język, dlatego powinniśmy na niniejszą okoliczność zatrudnić tłumacza, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny lub przyjaciele niestety nie mogą tego uczynić. Cały czas będzie tłumaczył przemówienia oraz objaśniał wszelkie obyczaje.
W jaki sposób więc zespolić dwie obyczajowości, niepodobne doświadczenia i sprawić, żeby goście nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod scementować podczas uroczystości dwie przeróżne kultury. Każda familia będzie pewnie całkiem inaczej przygotowana do niniejszej zabawy, stąd jakiekolwiek kontrasty powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • jego kompetencje w urządzaniu tego rodzaju zabaw (rzućmy okiem w jakiej ilości naprawdę uczestniczył)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (warto popatrzeć na filmy z dyskotek, które już wcześniej zostały przez niego opracowane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u osób uczęszczających w analogicznych ceremoniach (m in. na filmach widać, że goście na przeróżnych uroczystościach fajnie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do szczegółów
  • spisanie umowy z wszystkimi drobiazgami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przedłużenia okresu grania, repertuar, typy rozrywek itp.)
  • detale – zatem wszelakie sprawy, jakie będą ważne w tym dniu, a które na moment zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. szykowność, właściwy ubiór, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, a mianowicie kolejnego scenariusza, który w przypadku nierealności zastosowania początkowego „wejdzie w” jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a alkoholem w trakcie uroczystości? Z jednej strony raczenie czy to trunkiem, czy to kawałeczkiem ślubnego tortu nie powinno wzbudzać poważniejszych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie pragnie mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która odpoczywa „pod stołem” kompletnie zalana… Trzeba wybrać wyjście pośrednie, czyli przeznaczyć jeden indywidualny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” odpowiedniego trunku. W przeciwnym razie cała uroczystość może gwałtownie się zakończyć, a rodzina i przyjaciele będą rozczarowani i momentalnie udadzą się do domów.

Jakie zabawy może zasugerować dj?

Możliwości jest naprawdę dużo. Możemy podpowiedzieć nasze koncepcje albo zdać się całkowicie na kreatywność wodzireja. Zabawy można pogrupować na atrakcje powiązane z oczepinami, gry taneczne, losy itp. Istotne jest, żeby scalić atrakcje integracyjne (na których goście mają okazję dyskutować ze sobą i się bawić), typowe (Panna Młoda szuka męża, szalone tańce albo celowanie do bramki), neutralne (ażeby uniknąć nudy na weselu). Doskonałym pomysłem są również quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu zmysłowym, wulgarne bądź upokarzające którąś ze stron. Dj może uzbierać zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, m in. walca, gonionego, kaczuchy, oberka. Zanim powstanie porządek atrakcji należałoby pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz innymi zaproszonymi osobami o obyczajach państwa, z jakiego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim bezwzględnie zaplanować wszystkie detale. Powinien zespolić odmienne warianty muzyki, żeby wszyscy zaproszeni posiadał okazję biesiadowania przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

W trakcie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele samodzielnie stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku zaślubin.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok