Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
Grudzień 4, 2016
Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego
Grudzień 8, 2016

Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?

dekoracje ślubne Toruń

Ślub to dla wielu par młodych kluczowe doświadczenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic dziwnego, że narzeczeni pragną tego, aby był to dzień wyjątkowy. Więc nietrudno zauważyć, że wiele przyszłych par sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest na przykład to jak prezentuje się lokal, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – chodzi o kwestie dekoracji.

To już nie są czasy, gdy wystarczył pojedynczy zwiędły kwiatek na stolikach, wielokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to ogromnie ważna uroczystość i perspektyw na zrobienie jej przepięknej oprawy wizualnej jest rzeczywiście sporo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym należałoby pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są w głównej mierze wykonane ze szklanych elementów, drzewa, czy z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o przeważające odcienie, to nie ma przymusu, żeby była to tradycyjna biel, bądź odcienie różowego czy czerwonego. Najczęściej narzeczeni wybierają inne kolory, często niezwykle intensywne. Popularny jest np. fioletowy, morski i zielonkawy.

Wciąż niezwykle częstym elementem ozdobnym na weselach jest klimatyczne światło LED. Jest ono szybkie w instalacji, wygląda ładnie, oraz przede wszystkim sprawia nadzwyczajne wrażenie. A oprócz tego światło może ukryć niektóre defekty wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast oświetlenia ledowego, wybierają latarenki bądź po prostu świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Zasadniczo to możemy wszystko upiększyć, bo dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani standardowe, propozycje są wręcz nieograniczone: od ozdób z kwiatów (np. kompozycje na stoły), przez właściwe oświetlenie sali. Jeśli idzie o powszechne oraz zazwyczaj przystrajane elementy na imprezach weselnych, to oczywiście są to stoliki oraz miejsca do siedzenia. Na stoliki powszechnie układa się kompozycje kwiatowe w przeszklonych wazonach, bileciki z imionami weselników, małe prezenty. Na siedzenia narzuca się estetyczne futerały, ozdabia je się oprócz tego wstęgami oraz bukiecikami. Na oddzielną uwagę zasługuje również stół pary, który przeważnie podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o inspiracje na dekoracje ślubne, coraz częściej elementy ozdobne ceremonii współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo w lato na stolikach dominują dalie zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne możemy także obmyślić w taki sposób, żeby korespondowały one z charakterami nowożeńców lub ich upodobania. Tak jest przykładowo w przypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie są z innych kultur i zależy im na połączeniu ich zwyczajów.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem wesela znajdzie się jeszcze czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Pary, które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dekoracji weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego dekorowania bardzo odbiegał od wizji, którą początkowo posiadali.

Obecnie wybór ozdób oraz możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym tematem, wybór spośród tylu propozycji, potrafi skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko pomieszczeń. To także na przykład dekoracje na auto czy zdobienie drzwi prowadzących na salę weselną.

Absolutnie nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” zamówionej restauracji lub innego lokalu. Nie łudźmy się – takie ozdoby są mdłe i często nie pasują na przykład do stylu przyjęcia, muzyki itd.. Ponadto zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne oddawały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich pomysłów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi różne opcje, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i żmudne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej ma także inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo trudne. Ponadto znaczna część z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we swoim mieszkaniu.

Jak działa agencja ślubna?

Najpierw taka agencja przemyśli z tobą twoją ideę uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw główny dekoracji ślubnych, w tym również barwy i ułożenie kilkunastu a następnie wykona plan dekoracji ślubu.

Takie podejście posiada dużo korzyści. Prócz tego, że nie trzeba się denerwować się, tym, czy na pewno zostało zrobione i czy dekoracje będą dopasowane do siebie to jeszcze zaoszczędzicie bardzo dużo czasu i nerwów. Jeżeli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej informacji o organizacji oraz dekoracji na weselu, wybierz widoczny adres: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok