Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
Październik 28, 2019

Dobry Fryzjer – na co zwracać uwagę

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego dobry wybór fryzjera jest tak ważny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też certyfikaty, które zwykle można znaleźć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieustannie się rozwija – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę i śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią większość klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zazwyczaj powinien posiadać także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wyszukane upięcia, które będą idealne na przykład na ślub lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby minął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze też sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to oddają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej kwestii kluczową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób personel troszczy się o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem następnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw rzutuje na efekty pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok