Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
Wrzesień 24, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
Wrzesień 25, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwójnych ścian, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki cieplnej. Ściany są cieniutkie i dzięki temu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest także ograniczana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest warstwą odbijającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, możemy przebierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, przykładowo, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych klasycznych przede wszystkim, tj. są one primo, sporo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy w samotności, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które bardzo dobrze dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te szklane nie są tak trwałe. Kolejna sprawa jaką należy przemyśleć przed kupnem jest korek, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z gwintem oraz hybrydowy. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż należy pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok