narzędzia CP
Narzędzia pneumatyczne – które wybrać?
Styczeń 3, 2017
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Oryginalny projekt Twojego ogrodu
Styczeń 6, 2017

Technologie teleinformatyczne stanowi rozbudowane pojęcie, obejmujące technologie związane z przekazem informacji. Wśród nich możemy odseparować media związane z komunikacją (Internet, telefonia komórkowa itd.) oraz media powiązane z utrwalaniem plików (dyski pamięci pendrive’y i tym podobne). Jednak technologia teleinformatyczna dopuszcza ponadto przekaz danych pomiędzy sprzętem sieciowym a tym samym możliwe jest stworzenie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów bezpieczeństwa.

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnego systemy, których przeznaczeniem jest monitorowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji czy poruszania się po określonym pomieszczeniu. W poniższym materiale szczegółowo opiszemy kilka z nich oraz przytoczymy przykłady urządzeń i systemów szeroko użytkowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i zoptymalizowania produktywności w pracy.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to kompletne rozwiązanie mające na celu wykrywać pożar jak i ostrzegać o nim. Jego głównym zadaniem jest błyskawiczne znalezienie źródła pożaru, dzięki czemu pracownicy przebywający w obiekcie mogą natychmiastowo i bez przeszkód się ewakuować. Dodatkowo dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje wielka szansa, że płomień zostanie powstrzymany, a straty spowodowane ogniem będą mniejsze.

Taki system zbudowany jest przede wszystkim z czujek i alarmów, które mogą efektywnie wykonywać swoją rolę jedynie wtedy, gdy zostaną podpięte do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając dedykowane oprogramowanie system możemy tak skonfigurować, żeby na przykład w razie pożaru, system natychmiast dostarczał wiadomość do straży pożarnej. Tę oraz kilkadziesiąt innych funkcji umożliwia technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej bazujące na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno spośród najnowszych rozwiązań jeżeli idzie o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z nowoczesnymi systemami, ale również tymi kilkuletnimi. Stąd nie trzeba się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. dwa lata trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, aby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w modernizację urządzeń sygnalizujących.

System kontroli dostępu z wykorzystaniem technologii Kantech

System kontroli dostępu umożliwia łatwo poruszać się w obrębie obiektu za sprawą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system umożliwia w kilka sekund stwierdzić, gdzie na obszarze firmy znajduje się konkretna osoba, kto znajduje się w wnętrzu Z, lub o jakiej porze ktoś opuścił budynek. W przypadku niebezpieczeństwa pożarowego można od razu ocenić, czy np. wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system to wygoda, bo wszystkie drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie trzeba przy sobie trzymać kilkudziesięciu breloków i kluczy, by dostać się do pomieszczenia. Następną jego zaletą to łatwe sterowanie – każda karta wyposażona jest w niepowtarzalny indywidualny numer, co pozwala administrować dostępami niezależnie od liczby użytkowników. Do każdej karty można udostępnić całkowity dostęp do wszystkich wnętrz lub jedynie do jednego – system pozwala dowolnie zarządzać pozwoleniami. Jednym z najchętniej wybieranych i sprawdzonych systemów jest technologia oferowana przez markę Kantech.

Kantech to istniejąca od 30 lat firma doświadczona w projektowaniu a także obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla niewielkich oraz wielkich instytucji Kantech zapewnia technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. Aby program Kantech był w pełni skuteczny wymaga on kilku głównych akcesoriów, takich jak na przykład zwora elektromagnetyczna.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego pozwala sprawować nadzór nad instytucją, obszaru dookoła niej, albo nad osobami poruszającymi się w budynku. Monitoring dobrze funkcjonuje w dużych placówkach przykładowo zespoły szkół, urzędy, przedsiębiorstwa bądź placówki zdrowotne, lecz także na osiedlach bloków mieszkalnych czy w niewielkich sklepach.
Podstawowym zadaniem monitoringu jest podwyższenie poziomu ochrony pracowników i samego obiektu, przykładowo w chwili pojawienia się ognia mamy możliwość natychmiast zweryfikować stan niebezpieczeństwa i inne.

Dozór umożliwia także rejestrować działania niepożądane, w tym przywłaszczenie czy celowe niszczenie mienia. Dodatkową wartością korzystania z monitoringu jest ograniczenie wydatków powiązanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też potrzebnym narzędziem, za sprawą którego można osądzić to, w jaki sposób zatrudnieni pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków. A gdy idzie o sprzęt monitorujący, warto przyjrzeć się dokonaniom firmy American Dynamics. American Dynamics jest znanym na całym świecie twórcą sprzętu przeznaczonego do monitoringu wizyjnego. Firma funkcjonuje od prawie pięćdziesięciu lat. Jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów elektronicznych firmy American Dynamics są kamery Illustra – seria kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra są bezprzewodowe, obraz, który jest z nich dostarczany jest przekształcany na postać cyfrową i nagrywany prosto na dysk twardy. Film nagrywany przez kamery Illustra cechują się doskonałą jakością (Full HD). Pośród atrakcyjnej oferty kamer Illustra odnajdziemykamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, lecz również kamery tradycyjne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, możemy je rozmieścić na ścianie lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics pozwala na rejestrowanie w nocy, gdyż kamery Illustra są wyposażone w reflektory podczerwieni.

Zdecydowanie więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania i narzędzi, można przeczytać na stronie specjalizującej się w tym obszarze, znajdziesz tam przykładowo szczegóły na temat Zettler MZX, oraz innych technologii wspomnianych w artykule.

Strona używa cookies
Ok