Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
Sierpień 25, 2016
Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
Wrzesień 3, 2016

Nieduże rzeczy powodują zazwyczaj ogromne zmiany. Pozorne koncepty zmieniają rzeczywistość. Zauważmy jak nieduży kamyk rzucony na tafle wody jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią zachwycało to co nie znane. Przez to możemy dzisiaj czerpać z dużej liczby cennych wynalazków, które są znakami ich czasów. Tak właściwie wszystko zapoczątkowało się od najzwyklejszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz większą część swojego życia w mroźnej i ciemnej jaskini. Obserwujesz rzeczywistość i zauważasz jak jedna błyskawica rozpala ogromny ogień. Wówczas zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Ci niezbędny. Zapewne w taki sposób przed wieloma laty pewna osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Tamten anonimowy bohater pewnie nie był świadomy jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła jak i naturalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w okrągłej, szklanej kuli, którą dziś określamy żarówką. Przez wiele lat była ona nieodłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Jej sława została jednak przyćmiona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami kolejne możliwości. Błyskawicznie zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki stosowane w domach i samochodach. Użyciem żarówek LED zaciekawili się także producenci wielkoformatowych ekranów. Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na kompletnie nowy tor. Dziś jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są powszechnie użytkowane w trakcie masowych imprez muzycznych, oraz w dużych centrach handlowych. Ich zadaniem jest przedstawianie reklam i obrazu o wyrazistej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z takiego powodu przy zakupie poszczególnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam przeważnie dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednakże dzięki doskonałej efektywności wciąż jest używana w strukturze układów scalonych dużej liczby maszyn. Ten typ diody LED dostarcza zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest nadzwyczaj dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być stosowany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki z rodzaju SMD mają wielką przewagę nad innymi żarówkami, gdyż mogą wysyłać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są najczęściej używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby w całości spełniały swoje zadanie powinny być wyposażone w właściwe warstwy ochronne. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które chroni strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Korzystnie jest także zaopatrzyć ekran w specjalną warstwę ochronną przed kurzem. Wskaźnikiem, który opisuje nam stopień zabezpieczeń ekranu jest parametr IP. Zazwyczaj mamy szansę kupić ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Dobrze nadmienić również, że ekrany LED wytwarzane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego powodu warto jest spytać sprzedającego o więcej szczegółów

Bandy LED – sport w nowoczesnym wydaniu

Uczestnicząc w zdarzeniach sportowych pewnie nieraz zastanawialiście się jak pracują ekrany postawione wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki stopień zabezpieczeń i wysoką odporność na zniszczenia, mogą być używane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch typach – wewnętrznym i zewnętrznym. Cechują je identyczne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak przedstawianie reklam sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwala odbiorcom zobaczyć obraz o wysokiej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich szybki montaż, dlatego też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Bardzo ważne jest też, aby nad wyświetlaczem przymocować gumowy daszek, który zabezpieczy zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED możemy kupić w niezwykle niskich cenach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala nam na skonstruowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet jakimkolwiek kształcie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń ledowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED przeważnie proponują swoim Konsumentom znakomite rozwiązania w bardzo nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń audio-video o naprawdę wysokiej efektywności. Wejdźcie na ich witrynę i dowiedźcie się więcej: bandy LED.

Strona używa cookies
Ok