tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!
Październik 15, 2016
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
Październik 20, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten wers kultowej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy w 1984 roku przez grupę Lombard. Wówczas telewizor był czymś nadzwyczajnym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Zdarzało się ludzie schodzili się w domu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać główne wydanie dziennika, czy kolejny epizod ulubionej telenoweli. Od tamtego czasu kultura telewizyjna bardzo się zmieniła, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dziś prawie w każdym domu znajduje się minimalnie jeden telewizor. Oglądający śledzą losy bohaterów ulubionych seriali. Oglądają programy o najnowszych odkryciach naukowych i mogą obserwować aktualne wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i uczy, w niezwykle nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zobaczmy jakie znaczenie miało dla telewizji wynalezienie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to współczesne medium, które łączy ludzi z całego świata. Sformułowanie internet bierze się z angielskiego wyrazu „inter-network”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „między-sieć”. Jest to rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca różne urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć internetowa pozwala nam na bezproblemowe komunikowanie się z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale przede wszystkim o inne źródła informacji, do których wlicza się zdjęcia i filmy. Wstawiając dany film liczymy się z tym, ze każdy użytkownik sieci może go zobaczyć. identycznie jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na znane strony społecznościowe (takie jak chociażby Facebook), na zawsze zostają w sieci. Czemu więc rozwój Internetu miał tak ogromny wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Dotychczas telewizja emitowana była jedynie przy pomocy odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że duża część dostawców usług telewizyjnych zdecydowała się na internetową transmisję kanałów telewizyjnych. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w szybkim tempie. Współcześnie darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Witryna ta została założona w 2005 roku. W 5 lat po jej uruchomieniu, premierę miała światowa transmisja wydarzenia sportowego w Internecie. Przeszło 50 milionów ludzi śledziło mecz ligowy w indyjskim krykiecie. Ogromną popularnością cieszyły się w dalszych latach emisje takich uroczystości jak wyświęcanie Jana Pawła II i ślub brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili co raz większa liczba osób zaczęła się rozglądać za możliwością oglądania programów tv na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich komputerów. Potrzeby odbiorców wpłynęły na pomysł założenia platform internetowych, na których wyświetlane będą na żywo programy telewizyjne. Dzięki temu wystartowały platformy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień prócz transmisji programów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem czasowym, oferują nam również usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – odbiór bez zakłóceń.

Korzystna wiadomość jest taka, że telewizję online możesz odbierać praktycznie na każdym urządzeniu – na smartphonie, na tablecie czy na laptopie. Współcześnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz daną aplikację na urządzenie mobilne, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba kliknąć swój ulubiony program telewizyjny, kliknąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony adres strony i wkleić go w oknie adresu w przeglądarce. W taki sposób możemy oglądać aktualne programy tv z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Telewizja online i jej zalety.

Korzyści z odbioru darmowej telewizji moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla każdego odbiorcy jest to, że telewizja dostępna w internecie jest nieodpłatna. Drugim aspektem, w wielu przypadkach równie istotnym jest wygoda oglądania. Darmowa telewizja jest gotowa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z obojętnie jakiego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez potrzeby zakupu telewizora. Co jeszcze? Dobrze też powiedzieć o bogactwie programów udostępnionych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do powszechnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do kanałów, których nie mielibyśmy szansy zobaczyć korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to przede wszystkim takie kanały jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne serie telewizyjne, oraz najnowsze filmy. Dzięki darmowej telewizji możemy także wybierać seriale i filmy na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” przytłumią w przyszłości znaczenie tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie przewidywania, gdyż siła telewizji, tej klasycznej, jak i online wciąż wzrasta.

Chcesz oglądać darmową telewizje w internecie? Kliknij w podany obok link i przenieś się w nowy wymiar rozrywki: polsat sport program.

Strona używa cookies
Ok