Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Listopad 29, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Grudzień 28, 2017

Dzisiaj ludzie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie wystarcza nam już normalne wyjście na piwo, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na udaną integrację grupy pracowniczej albo wyjście z paczką znajomych został paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rywalizacji zdecydowali się przejść na laser tag – również tytułowany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie widzimy dostrzegalne rozbieżności pomiędzy obiema metodami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Na początek – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga fizycznej amunicji, która towarzyszy nam w tradycyjnej kategorii paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz pamiętając o tych argumentach – walka przy pomocy wiązki światła ma swoje konkretne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje zarówno walczących jak i otoczenie. Nie trzeba zapewnić szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może towarzyszyć publiczność, usadowiona niedaleko centrum wydarzeń.

Trzeba zadać tutaj pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, używana przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, całkowicie bezpiecznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu gracze i kibicujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich należy wyróżnić kwestię stroju. W przypadku tradycyjnego paintballa, przyśpieszone bicie serca i cudowna zabawa związane są z wymaganymi środkami ostrożności i grubymi mundurami. Przede wszystkim to ostatnie może być kłopotliwe, gdy mierniki pokazują duży upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, i dlatego łączymy luksus oraz komfort rywalizacji.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono prawdopodobnych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a jeśli dopilnują właściwych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – chociaż zazwyczaj jest zobowiązany pokazać konieczne specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne ogromne grono czytających choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Teraz laser tag powoduje, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje przepis, że po jednym błędzie wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma mająca w swoim menu grę w paintball laserowy z dużą dozą prawdopodobieństwa planuje odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z Polski lub innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że obok sprzetu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie ekwipunku w ciekawe opcje, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak profesjonalny zawodnik wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Wymieniliśmy już wiele pozytywów laser tagu. To właśnie one, w zestawieniu ze stosunkowo niskimi cenami powodują, iż ten typ rozrywki stał się obiecującym rozwiązaniem na przeżycie popołudnia/wieczoru w towarzystwie dobranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Na ten moment zwyczajna impra klubowa jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy świetną zabawę z odpowiednią dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Warte podkreślenia jest to, że może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Ta forma paintballa wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz poprowadzić niebanalną godzinę WF-u czy urządzić młodszemu pokoleniu kolonie.

Przestrzegamy – przeważająca część spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą modę na laser tagu, należałoby „zaklepać” sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się przybycie odpowiednio przed terminem oraz oswojenie się z zasadami, obowiązującymi na obszarze obiektu proponującego całość gry. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i zacznie się wiekopomne starcie!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok