Profesjonalny dj na imprezy biznesowe dj na eventy pracownicze dj w Łodzi i okolicach
Dj na imprezę klubową
Grudzień 24, 2016
narzędzia CP
Narzędzia pneumatyczne – które wybrać?
Styczeń 3, 2017

Przeglądając fora tematyczne o tematyce ślubnej, bardzo często można znaleźć wątek omawiający jaką muzykę wybrać na wesele. Sprawa, która często jest poruszana w kręgach forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: kapela muzyczna czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O kapelach wyrażono już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu nowy temat. Dlatego w tym artykule opowiemy o tym, co robi dj, czy dj na przyjęciu weselnym to dobry wybór, jak znaleźć idealnego dj-a a także co odróżnia dj-a od zespołu. Zacznijmy jednak od początku.

Takich dj-ów unikaj

Dj-em z pewnością nie nazwiemy, kogoś kto gra muzykę nadawaną z listy na komputerze przenośnym, bo dedykowany sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Dobry dj współpracuje z: konsolą i głośnikami, a niekiedy słuchawkami – a na tym nie koniec, ponieważ dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, zadba o to, by jego występ nie tylko rewelacyjnie brzmiał, ale i ciekawie wyglądał.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo didżej) prezentuje a także miksuje utwory, czyli wzbogaca przy użyciu specjalnych efektów muzycznych. Dj to ktoś, kto odznacza się perfekcyjną znajomością proponowanych kawałków, przy równoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej na czas performance’u. Ale jeśli chodzi o dj na imprezy z gatunku wesele czy bal studniówkowy, to dj musi być także uważnym obserwatorem, by natychmiast oszacować, czy proponowany przez niego repertuar odpowiada potrzebom gości. A dobry dj może zagrać dla dowolnej widowni. Specjalnie kładziemy na to nacisk, ponieważ profesjonalny dj nie dopuści do takiej sytuacji, by grana przez niego muzyka pasowała wyłącznie jemu i nie trafiała w gusty odbiorców.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Oczywiście ile ludzi, tyle gustów, lecz istnieje kilkanaście istotnych rozwiązań, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Na początek warto poznać portfolio dj-a. Żeby to zrobić należy sprawdzić hasła przykładowo: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, by wyszukać paręnaście stron z ofertami dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj dołoży wszelkich starań, żeby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i ocenić, czy dj radzi sobie na balach okolicznościowych. Stąd natychmiast daruj sobie strony, gdzie nie ma materiałów dźwiękowych lub filmów, no chyba że masz cierpliwość, aby marnować czas na wydzwanianie do każdego takiego dj-a, żeby pytać go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a możesz już w jakimś stopniu ocenić, czy dj zda egzamin na imprezie.

Sprawdź też to, jak określony dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Znaczenie ma tu na przykład jego strój, dlatego, że dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być stosownie ubrany. Zwłaszcza, że jest to wyjątkowe wydarzenie, a tym samym dj powinien swoją postawą pokazywać, że wie o tym.

Dj, który poprowadzi Twoje wesele

Drugą sprawą jest to, czy dj trudzi się też wodzirejstwem na weselu czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów ciągle zaznacza, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By nie mieć powodu do wstydu na weselu, zweryfikuj, czy dany dj faktycznie wie, z czym związane jest prowadzenie wesela. A pewnie nie zależy Ci, by na Twojej imprezie wodzirej sypał nieodpowiednimi kawałami czy mówił do uczestników wesela jak do swoich kumpli.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go ponadto wynająć na podobną imprezę. Stąd dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic nadzwyczajnego, gdyż kapelom trudno jest nadążyć za najnowszymi trendami, a dj ma niemal nieograniczony repertuar. A gdy mowa o różnicach…

Dj na wesele czy zespół?

Jeśli idzie o rozbieżności między dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie napomknęliśmy o tym, że dj posiada lepsze możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy szczególnie na przyjęciu weselnym. Być może wiesz, że uczestnicy wesela często pytają o to, żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „stary” kawałek, to bandy przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku świeżych utworów? W tym starciu dj wyraźnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj rodzaj muzyki i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze dać znać o dodatkowych korzyściach: dj nie musi mieć takich przydługich pauz, jak kapele, ponieważ nie męczy się tak szybko jak muzycy. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie odczuwają, że dj robi pauzę gdyż cały czas muzyka jest puszczana. Inną korzyścią oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to oryginały. A to oznacza, że ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną kwestią są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dodatkowe oświetlenie, maszyna do dymu… czym jeszcze zaskoczy dj?

Na koniec należy również wspomnieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje również własnym sprzętem oświetleniowym oraz innymi dodatkami akcesoriami, na przykład maszyną wytwarzającą dym. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy nastrojowym oświetleniu, a do tego Wasza ukochana piosenka, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może dobrze będzie, jeśli dj osobiście je zaprezentuje. Dlatego gdy szukasz właściwej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na bal studniówkowy czy inną zabawę koniecznie kliknij w stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok