Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
Październik 2, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
Październik 6, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. Na początku osadzanie naklejek odbywało się za sprawą metodzie „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednakże tak olbrzymie, iż firma postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak posiada więc w swojej ofercie różnego typu etykieciarki P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory złożone, etykieciarki dwukaruzelowe oraz maszyny etykietujące liniowe. Etykieciarki modularne wykorzystuje się do nakładania przeróżnych naklejek, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tej chwili dostępne są trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do wklejania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina bądź wyrobów spożywczych. Ostatni wariant maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – nadają się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą naklejać etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy oznaczaniu towarów? Mianowicie współcześnie wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz nalepki samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć uciążliwość nakładania banderoli z rolki przy użyciu kleju topliwego, bo wymaga on stosowania ponadplanowych specyfików chemicznych, przykładowo rozpuszczalników. Po pierwsze zwiększa to bardzo koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, a po trzecie – metoda ta jest niedoskonała. W liniach o wysokich wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać banderole z efektywnością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Doskonałym dodatkiem jest tutaj system automatycznego łączenia rolki. Sumując: Ultrapak jest aprobowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie aplikować etykietki plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nietransparentne, przejrzyste, wykonane z papieru, plastikowe i etykiety krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Etykieciarki oferowane przez Ultrapak posiadają kilka szczególnych właściwości: ergonomiczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Ergonomiczne profile aplikatorów etykiet dotyczą wszystkich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co znacznie poprawia poziom bezpieczeństwa. W propozycji przedsiębiorstwa znajdują się następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza perfekcyjnie sprawdzi się przy naklejaniu banderoli z papieru na szyjki opakowań. Jest idealna do mocowania banderoli w formie litery „L” i „U” za sprawą kleju zimnego lub zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa układy rotacyjne zapewnia możliwość wykonania po sobie dwóch prac: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za sprawą równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na wyjątkowo wysoką skuteczność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub zaczep rolki), zespół cięcia etykiet, receptory markerowe, receptory kontrolowania rozciągnięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające poruszanie się folii, topielnik oraz wałek. Model Rollmatic można w jasny sposób modyfikować przy użyciu ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika i dostosowuje się automatycznie. W zależności od wariantu posiada akcesorium nadzorujące, centralny układ smarownic, zespół znajdowania i wydawania etykiet, urządzenie zatrzymujące, elektroniczny system rozciągania i dostosowywania folii, mechaniczne odkrywanie końca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do zarządzania maszyną, detektor niewielkiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z systemu liniującego naklejki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (bądź dwoma) oraz wałka klejowego. Głównymi korzyściami ze stosowania oferowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, zredukowana ilość postojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez eliminowanie klejów termotopliwych oraz rozcieńczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór energii oraz obniżenie kosztów na elementy wymienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zaprojektować pojedyncze pakowaczki które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak również wszechstronne rozwiązania. Zgrzewarki, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Pakowanie odbywa się z wykorzystaniem oryginalnych procedur w zakresie wytwarzania próżni, przyrządzania potraw w woreczkach próżniowych i napowietrzania towaru. Specjalnym typem pakowaczek są te, które potrafią idealnie zapakować cielęcinę, chroniąc jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są proste w czyszczeniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy wymienne. Zwykle są uzbrojone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują przeróżne procedury zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Generalnie tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, gazowe oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) występują najczęściej jako urządzenia sprawujące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to bardziej przydatniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty pakowaczek są tworzone na bazie indywidualnych wymogów Kupującego, np. jego przewidywania co do wydajności konkretnej linii produkcyjnej. Ponadto powiązania między maszynami są w ten sposób projektowane. Zainteresowani mogą zatem dopasować linię do wybranego towaru, np. płatków owsianych.

Kompletną ofertę można znaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok