Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 22, 2017
Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus
Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski
Marzec 23, 2017

Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Na wstępie trzeba wytłumaczyć, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mianowicie jest to maszyna fabryczna, której zadaniem jest nalepianie etykietek na rozmaite typy wyrobów. Wzorem mogą być butelki z piwem lub orzechówką. Mają owalny kształt oraz zazwyczaj są wytworzone ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie etykietkę z podstawowymi informacjami: nazwą placówki wytwarzającą napój, nazwą alkoholu, datą ważności itd. W przypadku mocnych napojów, np. śliwowicy, etykieciarka musi koniecznie przykleić też akcyzę.

Jedną z najbardziej prestiżowych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wdrożyła wiele procedur naklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety cięte, etykietki termokurczliwe. Etykieciarka może nakładać etykiety na różnorodne typy produktów, np. do napojów (woda źródlana, słodkie koktajle, gazowane napoje), do pożywienia (sosy, puree, świeże mleko), do kosmetyków (kremy do twarzy, peelingi, kremy do golenia) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wcieliło w życie najdoskonalsze koncepcje, jeśli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest metoda Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, iż każda etykieta posiada charakterystyczne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując firma zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Futura, Roll-Line bądź Rotaxa. Niektóre warianty są w stanie układać nalepki na wolnych opakowaniach oraz wszystkich wypełnionych piwem, kosmetykiem bądź pożywieniem.

Trzeba z całą pewnością rozważyć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, przykładowo segmentowej. Za jej sprawą możemy etykietować równocześnie choćby 6 opakowań. Efekt ostateczny jest uzależniony od ilości stacji, w jakie będzie zaopatrzona i od wielkości karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste lub pełne są umieszczane wokół głównej stacji, która obraca się i w tym samym momencie umieszcza etykietki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeśli producent żywności, napojów wysokoprocentowych lub kremów zamierza mieć pewną maszynę do osadzania etykiet na towary, to powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem parę placówek, jakie zajmują się dostarczaniem tak skomplikowanych urządzeń taśmowych oraz późniejszym ich serwisem. Dobrze jest zawsze zainwestować w coś, co będzie użytkowane do seryjnej produkcji przez sporo lat. Aplikator etykiet mamy możliwość dostroić do linii wytwórczej, jaką aktualnie posiada dana firma.

Główną zaletą jest sama technika Adhesleeve, która wprowadza opcję eliminacji niepotrzebnych wydatków, m in. kosztów przetrzymywania kleju, nakładów na rozcieńczalniki (użytkowane są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), pokrywania kosztów dodatkowego czasu mechaników trudniących się przeglądem układów klejowych. Dużym walorem jest to, iż w sumie nie trzeba zatrudniać ekspertów – więc zleceniobiorców z wysokimi umiejętnościami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie niezbyt skomplikowana. Odbywa się przy pomocy panelu dotykowego.

Mamy możliwość ponadto liczyć na dużo mniej zastojów na linii fabrycznej, większą wytrzymałość nalepek i zmniejszenie kosztów na energię (są powiązane z nagrzewaniem kleju w innych rodzajach aplikatorów etykiet).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy zasadnicze zalety: przekonującą cenę, ergonomię oraz bezpieczeństwo. Schemat dowolnego aplikatora etykiet jest zawsze dostosowywany do potrzeb Klienta. Jest opcja przymocowania niniejszej maszyny na jak najmniejszej powierzchni oraz jednocześnie nie są złamane przepisy BHP. Każda z nich ma zaokrąglone ramy i wyjątkowe osłony, ażeby zatrudniony w czasie działania maszyny mógł poczuć się pewnie. Oczyszczanie, renowacja, przezbrojenia – są niesłychanie łatwe.

Cena aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej wariantu, mianowicie od technologii, w jakiej wkrótce będzie pracować. Istotne jest też to, czy Kupujący jest zainteresowany zakupem całej linii wytwórczej czy wyłącznie samego aplikatora naklejek. Korzyścią z wykorzystywania stosowania pionierskiej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w krótkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko ulegają uszkodzeniom i bynajmniej nie są przyczyną długookresowych postojów. Zwykle w takich sytuacjach są poddawane ocenie: współczynnik awaryjności oraz standardowy czas zastoju linii.

Oprócz aplikatorów etykiet dobrze jest zaopatrzyć linię fabryczną w kolejne nowoczesne maszyny, np. inspektory pustych opakowań, zakręcarki lub transportery. Na wydajność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, jakie biorą udział w generowaniu produktów oraz sami pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest zależna od większej ilości czynników niż parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej o nanoszeniu etykiet na towary, wejdź w ten link – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok