ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak
Październik 5, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Nowoczesne usługi hydrauliczne i gazowe
Październik 15, 2016

Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Jaką wybrać nalewarkę do swojej firmy?

Dowolna linia fabryczna musi posiadać właściwą maszynę rozlewniczą, za pomocą której towar szybko znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, albowiem nie osiągnie standardów oraz zostanie odsunięty, ani za wiele – stworzy poważne szkody pieniężne. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w naszym kraju można nabyć innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w wariacji monobloków. Wszystkie oznaczają się wytrzymałą stalową konstrukcją oraz ogromną skutecznością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na obszerną konsultację fachowców, którzy od bardzo długo pracują w zawodzie. Nalewarki można dopasować do specjalnych wymagań Odbiorcy, np. konkretnego przetworu, sprawności lub przebiegu rozlewu. Idealnie sprawdzą się w różnych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych zawiera się w obrębie od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w ciągu pojedynczej godziny. Maszyna napełnia szklane i syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, lepkich, posiadających konkretniejsze części produktów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, dania dla dzieci. Pośród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali rdzoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Pierwszym typem są nalewarki tłokowe, które wprowadzają towar w opakowania z wykorzystaniem profesjonalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa dawkę wody mineralnej lub wina oraz wlewa ją do oddzielnych butelek. Porcja może sięgać od 5 – 1200 ml. Którakolwiek głowica posiada własny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy rozlewie przetworów z zawartością dwutlenku węgla. W zasobniku buforowym generowane jest wysokie ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój za bardzo się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe przeznacza się powszechnie do sączenia przetworów w butelki szklane i PET. Są to przykładowo sosy albo przetwory, które mają gęstość „rzadką”, pieniącą się względnie średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej i chemicznej, bowiem są w stanie umiejscowić w plastikowej butelce od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe dostosowuje się do rozlewu alkoholi bądź pozostałych płynów bez CO2. Tu towar jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej precyzyjne przy odmierzaniu towaru z wykorzystaniem narzędzi do sprawdzania objętości albo masy – a mianowicie przepływomierzy. Występują np. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET mogą pracować z przeróżnymi rodzajami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle urządzenie STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Używając jej operator rozwiera oraz zawiera kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dostosowuje się przeważnie do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może ponadto zbudować całą linię do masowej produkcji. Każdorazowo zawodowcy firmy opierają się na wymogach Nabywcy, m.in. co do wyrobu, jaki będzie przez nią uzyskiwany, jaką przestrzeń ma ona obejmować? Do tej pory z możliwości przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) i Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być przygotowane w typie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Zainteresowany może dokonać wyboru spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W procedurze „higienicznej” lub Ultra Clean. Dzięki wskazanym technikom można sprawnie wlewać przetwory wyjątkowo nieodporne bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym terminie przydatności do skonsumowania. Linie technologiczne utworzone przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym profilem, dużą skutecznością przy równoczesnym uwzględnieniu ekonomiczności poboru mocy i spełnianiem wszystkich warunków higieny. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w dziale tworzenia maszyn produkcyjnych dało przedsiębiorstwu Ultrapak szansę na zdobycie znaczenia w oczach Klientów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię wytwórczą można zaopatrzyć w aplikatory etykiet, zakrętarki, tunele pakujące, orientatory, dzielniki rzędów, urządzenia do prowadzenia kontroli oraz in.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć klikając w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok