Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Przydatne szkolenie z jazdy defensywnej
Marzec 7, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
Marzec 8, 2017

Porady adwokata rozwodowego

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Jak przygotować się do rozwodu?

Co właściwie będzie odbywało się w trakcie postępowania sądowego? Czy sąd wymierzy w naszą stronę same kłopotliwe zapytania? W jaki sposób „usposobić” się do rozprawy, ażeby otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, że dzisiaj postępowania w kwestii rozwodów absolutnie nie są rzadkością. Wiele obywateli wraz z kolejnymi miesiącami dostrzega swój błąd, jaki sobie wyrządzili w kwestii dopasowania sympatii. Często partner oszukuje, nadużywa trunku lub narkotyków czy pastwi się psychicznie. W tej sytuacji każdy z nas ma prawo złożyć pozew o rozwód oraz wypatrywać pozytywnego wyroku trybunału. Czyhanie na holu przed salą na zainicjowanie rozprawy z pewnością jest niezwykle stresujące. Nie ma się jednakże czego bać. Powinnyśmy posiadać minimalną wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeśli odczuwamy, iż bez pomocy nie damy sobie rady, należy w takiej sytuacji zwrócić się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam zgromadzić kompletne nieodzowne formularze.

Sprawę rozwodową prowadzi zazwyczaj trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią przewodniczącym, natomiast dwaj po bokach – to adwokaci ławnicy. Postępowanie dzieje się bez współudziału publiki, w rezultacie z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, współmałżonków i plenipotentów nikogo poza tym wcale nie powinno być podczas tego wydarzenia. Wcale nie musimy się więc kłopotać tym, że znajoma z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co stało się z naszymi małoletnimi dziećmi. Kolejnymi szczeblami rozprawy są: wypytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie małżonków oraz w końcu – wydanie wyroku.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zazwyczaj rozpoczyna od zadawania wszechstronnych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą obopólnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy tak to wygląda); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy są pełnoletnie, kto aktualnie pełni nad nimi opiekę, jeżeli matki albo ojca w owym domu w ogóle nie ma); czy uprzednio toczyły się względem któregokolwiek spośród partnerów sprawy dla rodzin? Czy istnieje w ogóle jakakolwiek możliwość na uratowanie związku małżeńskiego? Po tych zapytaniach sędzia przechodzi do przesłuchania świadków. Ma możliwość to osiągnąć na kluczowej rozprawie czy dopiero na nowej. W pierwszej kolejności przesłuchiwani są członkowie rodziny strony powodowej, zaś następnie – strony pozwanej. Od sumy obserwatorów zdarzeń zależy liczba spraw, zaś każdy z partnerów ma możliwość zadawać im pytania. Jeśli małżonkowie i świadkowie zostaną już wysłuchani, wówczas sędzia przechodzi do wysłuchania współmałżonków. Mają szansę oni przedstawić swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie oznajmił któryś z obserwatorów lub sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wówczas, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie dobro dziecka, nade wszystko nieletniego
  • Stałoby to w niezgodzie z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda wyłącznie winowajca małżonek, przykładowo ten który dokonał niewierności (drugi małżonek musi przejawić zgodę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W wielu kwestiach ma możliwość pomóc nam mecenas, przede wszystkim jeśli pragniemy, ażeby sąd zawyrokował winę jednej ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Mamy szansę się również do niego udać wówczas, gdy: strony miały ogólnodostępny dorobek, zaś jedno spośród nich prowadzi działalność gospodarczą w stadium upadłości; zamierzamy, aby były orzeczone alimenty na drugiego małżonka bądź na niepełnoletnie dzieci; planujemy posiadać całkowitą kontrolę rodzicielską lub zamierzamy pozostałej stronie zmniejszyć kontakty z dzieckiem; sytuacja wymaga orzeczenia systemu czerpania ze wspólnego mieszkania, jego podziału lub przyznaniu go jednemu spośród współmałżonków; trzeba osądzić podział pełnego majątku. Adwokat potrafi nam pomóc nie tylko w przypadku rozwodu, wręcz przeciwnie – też podczas separacji. Warto wspomnieć, iż rozwód oraz separacją określają dwie odmienne kwestie, które wprawdzie są zbliżone, lecz różnią się konsekwencjami. Werdykt sędziego o rozwodzie przyczynia się do tego, iż małżeństwo przestaje istnieć. W przypadku separacji małżeństwo jeszcze działa formalnie. Osoby, które wskazały w sądzie na separację, z dowolnych względów nie planują zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne bądź posiadają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Istnieje również coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja rzeczywista, w której mąż oraz żona bytują samodzielnie, więc nie zamieszkują tego samego lokum.

O czym warto pamiętać?

Obowiązkowo powinniśmy nosić przy sobie wszelkie potwierdzenia obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na postanowieniu całkowitej winy. Powinny to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości multimedialne czy materiały audio-wizualne. Powinniśmy wykazać, iż małżonek, m in. dokonał zdrady czy wciąż nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sądem nie mając jakichś dowodów w takiej sytuacji (albo bez świadków wydarzeń) uzyskanie rozwodu może trwać niezwykle rozwlekle. Orzeczenie sędziego będzie bazowało na przesłuchaniu współmałżonków i świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz skutecznego mecenasa, to wejdź w owy link – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok