skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
Marzec 5, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Porady adwokata rozwodowego
Marzec 7, 2017

Jako kierowca myślisz na pewno jak polepszyć swoje umiejętności na drodze. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez poznania konkretnych zachowań w ruchu drogowym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa zdolność jazdy rozpoczyna się wówczas, gdy zyskujesz świadomość ryzyka i potrafisz kierować nie tylko autem, ale również swoją wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie za każdym razem będziesz w stanie zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trasie. Dlatego też, jako profesjonalny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest kształtowanie prawidłowych przyzwyczajeń w odmiennych sytuacjach na drodze. Rozpoczynając od złych czynników pogodowych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i uświadomisz sobie jak wygląda zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy specjalizują się w zawodowych prowadzeniu samochodów od wielu lat. W początkowym założeniu zamiarem szkolenia, jest wytworzenie u kierowców właściwych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Dodatkowo punktem przewodnim programu jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej eksploatacji pojazdów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na komfort każdego z członków ruchu ulicznego, jak i na podniesienie wydajności naszego pojazdu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika prowadzenia pojazdu oparta jest na kilku regułach. Głównie wiąże się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, jak i z dostarczeniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące obsługi samochodów. Zaprezentujemy jak kontrolować stan płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dopasować wysokość siedzenia do naszych rozmiarów, aby polepszyć widzialność jezdni. Jazda defensywna to również sprawność dopasowania szybkości i charakteru jazdy do określonych warunków atmosferycznych i stanu powierzchni drogi. Wyjaśnimy Wam jak wdrażać nowoczesne metody hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa rozszyfrowywania postępowania innych uczestników ruchu, tak by jak najbardziej efektywnie reagować na zagrożenia. Niezmiernie istotnym fragmentem kursu jest wdrożenie stosownych reakcji psychologicznych przed, oraz po incydencie drogowym. Zademonstrujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak motywować innych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w ruchu drogowym.

Trzy fazy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech etapów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie partycypował w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora pojazdu osobowego, samochodu towarowego, jak i autokaru, w zależności od systemu kursu. Kierującemu samochód będzie asystował wyspecjalizowany trener, który na tym stopniu zajmuje się tylko obserwacją stylu jazdy i analizą reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia samochodu, kursant będzie miał możliwość przetestowania własnych umiejętności w warunkach nadzwyczajnych. Program nauki zakłada występowanie przeróżnych, skomplikowanych do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak śliska powierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, niestabilny towar, wtargnięcie pieszego na ulicę, jak i kilka kolejnych okoliczności.

Kolejnym etapem kursu są lekcje teoretyczne w trakcie których kursanci zaznajomią się z analizą stylu jazdy i z nagminnie popełnianymi czynnościami, które sa w stanie doprowadzić do kolizji w ruchu drogowym. Podczas lekcji zostaną im wytłumaczone podstawy bezpiecznego poruszania się po szosie i reguły pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość odkryć techniczne predyspozycje użycia swojego samochodu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, a także zostaną im przedstawione przypadki przeróżnych zdarzeń na drodze, wraz z obszernym wyjaśnieniem czynników. Ponadto instruktorzy pokażą jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zminimalizowanie ryzyka kolizji w ruchu ulicznym.

Finalna część, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak nauczyciel aktywnie uczęszcza w lekcji i podpowiada uczniowi jak wykorzystać reguły jazdy defensywnej w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach pokaże, jak powinna układać się reakcja prowadzącego na określone wydarzenie.

Ukształtowanie instynktownego prognozowania zagrożeń w trakcie jazdy może przyczynić się do obniżki wypadków i katastrof, na które zwłaszcza narażone są osoby, które działają w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z niebezpiecznymi czynnikami w ruchu ulicznym. W oferowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy wyznaczeni przez zakład pracy w ramach udoskonalenia sprawności prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na optymalizację techniki jazdy i zwiększenie się stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po skończonym szkoleniu będą w stanie lepiej unikać zagrożeń na drodze i lepiej opanowywać uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym instytucie treningowym. Gwarantujemy bezpłatne materiały dydaktyczne i doświadczoną kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są profesjonalne kursy, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok