Najwyższe odszkodowania i profesjonalna obsługa
Kwiecień 9, 2016
Projektowanie ogrodów dla każdego
Maj 8, 2016

Profesjonalne kursy jazdy defensywnej

Czujne obserwowanie jezdni, stosowanie się do zasad prawa drogowego, rozwaga przy wykonywaniu manewrów drogowych i opracowywanie strategii jazdy to idealny przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to przede wszystkim instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to znakomita okazja na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Odkryj czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część kursu to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy wsparciu specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszelkie czynności kierowcy, jak i dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo zbadać styl jazdy kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejna faza szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, w trakcie których opisywane są szczegółowo takie zagadnienia jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, styl kierowania pojazdem, przepisy ruchu drogowego, czytanie zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, ekonomia jazdy, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Teraz jednak starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Jakie są podstawowe zasady jazdy defensywnej?

Koncepcja jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym elementem idei jazdy defensywnej jest właściwe dopasowanie prędkości samochodu do warunków drogowych i optymalne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje wszelkie granice i jest świadomy niebezpieczeństw na drodze. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na początku powinniśmy dobrze przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas zwiększamy swoje szanse na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dopasowując prędkość do warunków atmosferycznych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć materię ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i redukuje stres związany z jazdą samochodem. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na redukcję kosztów użytkowania pojazdu. Po ukończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skupieni na jeździe. Szkolenie jazdy defensywnej zdecydowanie buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może pochwalić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok