Okna PCV - Producent okien PCV - Okna pasywne - Okna Benmar
Okna – jakie wybrać?
Marzec 19, 2013
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane – ODTJ Toruń
Czerwiec 14, 2015

W dzisiejszych czasach zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chcemy jeździć pewniej, dynamiczniej, zachowując przy tym rozwagę i odpowiedzialność. Jeździć bezpiecznie nie oznacza jeździć wolniej. Nic bardziej mylnego. jazda bezpieczna to przede wszystkim umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie oznacza kierować pojazdem tak, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne systemy hamowania i możliwości techniczne pojazdu. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Na szczęście co raz większa liczba szkół jazdy, takich jak nasza, organizuje specjalistyczne szkolenia bezpiecznej jazdy, w trakcie których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak lepiej prowadzić samochód.

Kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej to jedno z szkoleń proponowanych przez nas w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna polega przede wszystkim na unikaniu zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez prawidłowe dopasowanie reakcji na dany bodziec. Na szkoleniu nauczymy Cię wykorzystywać techniczne aspekty Twojego samochodu, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Pokażemy Ci jak rozpoznawać zagrożenia i działania innych uczestników ruchu, zanim wydarzy się wypadek. Zrozumiesz również jaki wpływ na styl jazdy ma pogoda i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Pokażemy Ci także, jak postępować po wypadku w ruchu drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i kształtuje wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej przydatnych szkoleń, szczególnie dla osób, które pracują w zawodzie kierowcy i na co dzień mają do czynienia z różnymi zagrożeniami w ruchu.

Szkolenie jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ekonomiczny i ergonomiczny styl prowadzenia samochodu. Eko jazda to nie tylko przemijająca moda. To przede wszystkim skuteczny sposób na generowanie oszczędności. Bijące na alarm dane statystyczne dotyczące emisji spalin i badania na temat wpływu zanieczyszczenia na nasze zdrowie otwierają oczy nam wszystkim. Co raz więcej kierowców staje się zwolennikami ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, ale także nie obciąża portfela. Zasady ekonomicznej jazdy poznasz w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. Podczas szkolenia zobaczysz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami zdobędziesz wiedzę jak zmieniać biegi, hamować silnikiem, dobrać prędkość do danych warunków atmosferycznych i jak przewidywać postępowanie innych uczestników ruchu uwzględniając przy tym teorię eko jazdy. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała okazja na poprawę swoich kwalifikacji. Jest on skierowany w szczególności do kierowców zatrudnionych w spedycji, ale również do osób indywidualnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także idealna okazja dla doświadczonych kierowców, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak ważny? Dlatego,że zwiększa się liczba wypadków na drogach, których głównym powodem jest brak wyobraźni i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wiadomo, że od świeżego kierowcy nie można oczekiwać manewrów na poziomie doświadczonego kierowcy. Tym bardziej ważne jest kształtowanie świadomości tych kierowców o przyczynach i skutkach wypadków. Kurs z ryzyka w ruchu drogowych przewiduje opracowanie takich tematów jak czynniki wypadków w ruchu drogowym, postępowanie powypadkowe, ocena ryzyka na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia samochodu. W trakcie zajęć praktycznych koncentrujemy się na manewrach samochodowych, które pozwalają unikać wypadku w ruchu drogowym. zaplanowane są również zajęcia na płycie poślizgowej i w symulatorze jazdy w warunkach specjalnych. Dzięki temu praktycznemu szkoleniu zyskasz pewność i umiejętności bardzo przydatne na co dzień.

Kto może wciąż udział w szkoleniu?

Tak naprawdę w kursie bezpiecznej jazdy może uczestniczyć każda osoba. Wystarczą jedynie chęci, dobre samopoczucie i brak strachu przed nowym wyzwaniem. Kurs bezpiecznej jazdy prowadzony jest na naszych samochodach, aczkolwiek uczymy także na prywatnych samochodach. W szczególności rekomendujemy ten kurs właścicielom dużych firm transportowych, którzy chcą poprawić warunki pracy swoich pracowników. Aby wciąć udział w szkoleniu wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w naszym ośrodku doskonalenia techniki jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy jest zawsze ustalana indywidualnie. Możemy zagwarantować Wam miłą obsługę, konkurencyjne ceny i skuteczne metody nauczania.

Kurs bezpiecznej jazdy to znakomity prezent dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. W naszym ośrodku każde szkolenie organizowane jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako profesjonalna szkoła jazdy staramy się kształtować świadomość i wyobraźnię kierowców. Naszym priorytetem jest nauka kultury jazdy i wskazywanie granic, których przekroczenie grozi niebezpieczeństwem. W naszym zespole pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w propagowanie koncepcji bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek nauki jazdy to miejsce w którym nauczysz się jeździć bezpiecznej.

http://www.odtj.net/kursy-jazdy-defensywnej-pojazdy-uprzywilejowane-cena/ – na naszej stronie zapoznasz się z cenami szkolenia i z naszą pełną ofertą

Strona używa cookies
Ok