Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Dobry prawnik w dochodzeniu odszkodowań
Marzec 8, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
Marzec 8, 2017

Sny o nowym samochodzie łatwo dzisiaj urzeczywistnić. W końcu samochód nie jest obecnie ekskluzywnym zakupem, na który stać tylko wybranych. Ceny pojazdów nieustannie lecą w dół, a dostawcy proponują co raz to korzystniejsze upusty, z których trudno nie skorzystać. Rozumiemy to wrażenie, kiedy zerka się na reklamę nowoczesnego modelu auta i zastanawia się – w tym aucie czułbym się rewelacyjnie.

Kupno nowego pojazdu powiązane jest tymczasem z konkretnymi obowiązkami. Bezwzględnie na to czy zamierzasz nabyć pojazd w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz uświadomić sobie co Cię czeka. Istnieje wiele sytuacji w których rzekomo bezkolizyjny pojazd okazał się być mocno zniszczony, a uczciwy pośrednik opychał auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w żaden sposób oszukany, dlatego obecnie przedstawiamy krok po kroku, co musisz zrobić, aby nabyć solidne auto bez żadnych problemów. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Odbiorcy byli dobrze poinformowani w materii wyboru nowego pojazdu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed nabyciem auta, zawsze zachęcamy naszych Klientów, aby dokładnie zastanowili się nad jego charakterem i trybem użycia. Wielokrotnie okazuje się, że rodzaj który obecnie mamy na oku będzie dla nas całkiem nieprzydatny. Jeżeli często prowadzisz samochód po mieście wybierz samochód kompaktowy i zwinny, o małym, ekonomicznym napędzie. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy bardzo powszechny obecnie Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz samochodu na rodzinne podróże, w tym wypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Ford Mondeo Combi, Renault Scenic, czy bardziej prestiżowy model Honda CR-V z funkcją typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach kupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i kupić używany samochód w skupie aut. Plusem nabycia samochodu w partnerskim salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że wybrany pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z wadami? Na pewno może Was odrzucić wartość nowego samochodu, za który zapłacicie nawet do 3 razy więcej, w przeciwieństwie do auta z giełdy. Przejdźmy następnie do oceny zakupu auta w skupie aut. Dobrze jest zaznaczyć, ze całość zależy od rzetelności i doświadczenia właściciela takiej placówki. Raczej powinniśmy wybierać komisy, o których opowiadali nam znajomi. Zawsze masz możliwość zweryfikować w sieci, co mówi się o danym zbywcy. Jakie są plusy zakupu auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, znacznie niższa niż stawka w sklepie. Minusy są jednakowo oczywiste – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek nieprawidłowości. Aczkolwiek możemy to łatwo skontrolować, prosząc sprzedawcę o wizytę w najbliższym centrum kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym początku należałoby skontrolować wybrany pojazd – nie tylko pod względem przypuszczalnych zniszczeń, ale również pod względem historii rejestracji. Wybierz się z sprzedającym do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista szczegółowo zbada pojazd. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakiś sposób przetwarzane, fachowiec zapewne Ci o tym powie. Następnie pojedź na komisariat Policji, gdzie pozyskasz informację o tym, czy pojazd jest kradziony.

Udało Ci się znaleźć idealny pojazd. Najwyższa pora na procedury formalne, które przy właściwej staranności nie muszą być mocno utrudnione. Obligatoryjnie podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby sprzedającej. Taki dokument jest dowodem własności danego auta. Na jego podstawie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od wartości auta. Kolejną sprawą jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych dowiesz się która stawka będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Kolejny etap to zarejestrowanie pojazdu w właściwej placówce. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać aktualne ubezpieczenie OC i badanie techniczne samochodu. Samochód jest już Twój. Prawda, ze łatwe?

Kupno nowego samochodu to luksus, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Nie ma nic lepszego niż pierwsza wycieczka nowym autem. Zanim wybierzesz konkretny pojazd pamiętaj o podanych przez nas wskazówkach i unikaj błędów, które mogą Cię wiele kosztować. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje, za każdym razem masz możliwość skontrolować dane auto u specjalisty, by nie nabyć złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie aut niezwykle często były nam opowiadane wręcz nieprawdopodobne historie, jak zbywcy naciągali naiwnych Konsumentów. Stąd też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą klasę oferowanych u nas samochodów. Możesz mieć gwarancję, ze poszczególne dostarczane auto było przedtem precyzyjnie sprawdzone. Przyjedź do naszej placówki i wyjedź swoim wymarzonym pojazdem. Ofertę odkryjesz na stronie www: Skup samochodów

Strona używa cookies
Ok