Filmy bez limitu seriale online najlepsza jakość HD
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
Grudzień 15, 2016
biuro tłumaczeń bydgoszcz
Komu zlecić tłumaczenie dokumentów?
Grudzień 18, 2016

Instalacje LPG promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Co to jest LPG?

LPG określany jest zwykle jako propan-butan, zatem kompilacja niniejszych dwóch elementów. Gromadzi się go w charakterystycznych pojemnikach pod ciśnieniem oraz jest jednym z najbardziej wygodnych źródeł energii. Wykorzystuje się go przykładowo do zasilania rozmaitych narzędzi cieplnych, jako źródło energii w mieszkaniu (m in. do taboretów gastronomicznych), jako jako paliwo stosowane podczas obróbki i cięcia metali bądź – naturalnie – paliwo napędowe. W ostatniej odmianie to po prostu autogaz. Jakie są jego cechy? Pod naciskiem niewysokiego ciśnienia zamienia się w ciecz i można go koncentrować w niedużych rezerwuarach albo butlach gazowych. Jednocześnie jest on w stanie zapewnić faktycznie wiele energii. Ponadto nie posiada zapachu oraz w ogóle niewidoczny. Do gazu ziemnego, z którego czerpiemy w domu, dołącza się dodatkowy składnik chemiczny, abyśmy potrafili odkryć fakt jego wydobywania się z instalacji. Autogaz musi osiągać specjalne normy i podlega rewizjom jakościowym nim trafi do czyjegoś auta. W wielu państwach kwitnie zaciekawienie instalacjami LPG do samochodów, bo są one niezwykle efektywne w porównaniu do instalacji na benzynę czy ropę. Prócz niższej opłaty (blisko o połowę ceny benzyny bezołowiowej), zbiornik z materiałem napędowym jest znacznie lżejszy od klasycznego.

Instalacja LPG w Krakowie i Wieliczce

Głównie w firmach handlowo-usługowych, które dłużej egzystują na rynku samochodowym. Przykładem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które ma w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, ale również auto mechanikę, serwis klimatyzacji, diagnostykę komputerową, usługi odbudowy felg i serwis opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na rabatowe opłaty montażu, które obejmują:

  • kompleksową usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości centralnych systemów elektrycznych, napędzających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • obserwację układów bezpieczeństwa

Ponadto przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej propozycji serwis autogazu, jego reperację, podmianę zbiorników z materiałem napędowym i diagnostykę zniszczeń. Możemy skierować swoje kroki do niej z takimi rzeczami, jak źle uregulowany zespół LPG, niesprawna sonda lambda, uszkodzony katalizator, szybsze niszczenie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, wyczuwanie zapachu gazu, brak wypracowywania przez napęd LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak alternatywy przestawienia się na napędzanie gazem, kłopoty przy napełnianiu zbiorników gazem, fałszywe oznaczenia stanu LPG, wykorzystywanie przez auto benzyny oraz gazu jednocześnie. W przypadku oceny zniszczeń firma oferuje diagnostykę komputerową instalacji LPG, ocenę układu elektronicznego, diagnostykę wad mechanicznych, ocenę awarii spowodowanych nieodpowiedzialnym montażem.

Czy warto zamontować LPG?

Posiadacze mniejszych samochodów są bardziej przezorni względem instalacji LPG, gdyż silniki ich aut nie są bardzo pojemne. Niemniej jednak Ci, którzy mają duże samochody, bez wątpienia odnotowują większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od pojemności napędu oraz tego, ile w ciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeśli ktoś nie jeździ, wtedy pieniądze przekazane na instalację i jej zamontowanie będą zwracać się dłużej aniżeli w przypadku użytkownika, który regularnie „jeździ po świecie”.

Po drugie – nieprzychylne oceny wypowiadają Ci, którzy przenigdy nie manewrowali autem z instalacją LPG bądź mieli ją niewłaściwie zamontowaną (i nie umieli z niej prawidłowo korzystać).

Po trzecie – Zanim zdeklarujemy się na instalację autogazu, należy dokonać wyliczeń co do zyskowności. Wystarczy znać najzwyczajniej w świecie parę faktów dotyczących: standardowego zużycia paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów pokonywanych w ciągu miesiąca (roku), ceny paliwa na rynku oraz koszt instalacji LPG.

Jak długo będziemy czekać na zainstalowanie systemu LPG?

Czas, jaki powinno się przeznaczyć na montaż autogazu, wynosi średnio od 8 do 10 godzin. Taki czas montażu dotyczy jednak klasycznych aut, które są wyposażone w napędy 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompletnej ocenie komputerowej systemu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie wszelkich drobiazgów oraz określenie wtedy dokładnego terminu.

Jakie są ceny instalacji LPG?

Wszystko faktycznie uzależnione jest od typu silnika oraz typu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania umieszcza się przeważnie z wielopunktowym wrzutem benzyny, który jest zarządzany z wykorzystaniem komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” obecnie funkcjonuje cennik rabatowy na instalację gazową, jej zamontowanie oraz butlę gazową w miejscu koła awaryjnego. Dostaniemy również wszelkie papiery, które należy przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz rękojmię na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całkowite koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla silnika 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla motoru 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla napędu 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję firma „Bet-Pol” dedykuje do odbiorców mieszkających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz pobliskich miejscowościach. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w odsyłacz – serwis auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok