Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny Poznań – Urodziny dla dzieci – Profesjonalna sala zabaw w Poznaniu
Sierpień 25, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Obraz w nowym wydaniu – wydajne ekrany LED i bandy LED
Sierpień 26, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W pierwotnych plemionach indiańskich z rozmysłem wykorzystywano techniki zniekształcania zębów, by wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do szczegółów odróżniających konkretną osobę pod względem przynależności społecznej i zajmowanego w hierarchii miejsca. Identycznie sprawa miała się u innych społeczności, które za pomocą tatuaży, zranień, obręczy czy kolczyków, zamierzały wyróżniać się na tle pozostałych. Jak wspomina Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „… w Zambii szczep Tonga hołduje zasadzie usuwania kobietom w okresie dojrzewania czterech siekaczy szczęki, co ma sprawić, że tak okaleczona osoba będzie niezwykle silna”. Antyczni Grecy oceniali ludzkie ciało pod względem geometryczności Górowała idea „złotego podziału”, która była nierozerwalnie powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o zasadnicze zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na podstawie dokonanych doświadczeń szybko przekonano się, że myślenie Greków było trafne. Stosuje się je więc we dzisiejszej stomatologii. Szczególnie istotne wysiłki w zakresie stomatologii , opierającej się na poprawianiu wyglądu zębów, podjęto w XIX wieku. Zauważono szczególny wzrost akceptacji samego siebie, nastroju oraz stopnia poczucia szczęścia u osób, których zęby nie posiadały dużej ilości przebarwień czy uszkodzeń. Również dzisiaj proces ożywiania pięknego koloru zajmuje naczelne miejsce wśród rozmaitych zabiegów.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne

Większość z nas planuje posiadać naturalne oraz białe zęby. Atrakcyjny, bezpośredni, rozłożysty uśmiech jest znakiem nie tylko dobrej sprawności cielesnej odzwierciedla między innymi nasz sposób odżywiania, a również naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie kwalifikacyjnej lub z ważnym klientem. Wystarczy wyobrazić sobie orientacyjny scenariusz: świeża, śliczna kobieta wchodzi do kawiarni. Zajmuje jedyny stolik, po czym dołącza do niej kelner z kartą dań. Ona uśmiecha się i w tym czasie widać u niej mocną próchnicę, martwicę wszystkich zębów lub co gorsze – ich brak… Owa zabawna historia jest wspaniałym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Popularne są ekonomiczne metody wybielania zębów, m. in. kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co doprowadzi do uszkodzeń w tkance pokrywającej zębinę koron. Nim jednak rozpoczniemy żarliwie szczotkować zęby we własnym zakresie skomponowanym „eliksirem”, jesteśmy zobowiązani upewnić się czy nie wyrządzą nam one żadnej krzywdy. A także – czy nie ma oznak groźniejszego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Jedynie specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować właściwą terapię. Innowacyjnym sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Dzięki nim nie otrzymamy jednak takich efektów, jakich oczekujemy – błyskawicznego, profesjonalnego i długofalowego usunięcia skaz. Jeśli taki jest wiodący cel, należy umówić się na wizytę do dentysty, który oceni kondycję zębów, wypełni ubytki, uwolni zęby od wszelkich zanieczyszczeń przed zabiegiem. Bo tego rodzaju zabieg polega na naświetleniu zębów przy użyciu lampy lub lasera oraz specjalistycznego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i zupełnie bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki intensywnemu rozwojowi protetyki można odtworzyć utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi o przywrócenie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu pięknego wyglądu. W trakcie rozmowy z lekarzem specjalistą otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące technik uzupełnienia nielicznych braków w uzębieniu bądź rekonstrukcji całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych komplikacji z tym, żeby błyskawicznie i solidnie wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy dobrej jakości protezę, opierającą się na implantach, którą stosuje się przy bardziej rozległych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są znakomitym planem na zdobycie olśniewającego uśmiechu dla wszystkich, którym złamał się ząb albo szkliwo ma liczne bruzdy. Są odporne na ścieranie oraz do złudzenia naśladują prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, innymi słowy adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić dużą „ciemną” plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się delikatne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami bądź wyrównania uszkodzeń szkliwa. Technologie protetyczne oparte są współcześnie na informatyce i tego powodu powstają coraz inteligentniejsze sposoby przygotowywania materiałów i ich obróbki. Duża ilość osób pamięta jednak jak w generalnym użyciu było złoto. Mnogość możliwości pociąga za sobą taki skutek, że lekarz musi wybrać tą najlepszą w konkretnym przypadku, nie ulegając jednocześnie ciężarowi reklamy.

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami uzupełniania ubytków zębowych, zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie poznasz specjalistyczne informacje na temat wszelkich zabiegów estetycznych: Protetyka .

Strona używa cookies
Ok