Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Otwieramy firmę – jakie są formy opodatkowania
Sierpień 29, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
Sierpień 31, 2019

Liposukcja

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie jednego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, by uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok