Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie zmniejsza się, co oznacza, że staje się ona obwisła oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak te działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być również stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest wspaniałą metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich rolą jest podnoszenie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz znacznie mniej oddziałuje na tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie wpływa też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby uzyskać oczekiwany rezultat. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Strona używa cookies
Ok