Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Prawdziwa włoska pizza
Luty 16, 2017
Strony www Toruń - Projektowanie stron Toruń - Tworzenie stron www - Strony CMS - Responsywne strony www
Atrakcyjne strony www
Luty 17, 2017

Czym jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie na promocję mojej strony www? Jakie rezultaty daje pozycjonowanie stron? Ile kosztuje pozycjonowanie stron? To najczęstsze pytania zadawane przez Klientów agencją SEO zanim zdecydują się na wykupienie tego rodzaju usługi.

Efektywność pozycjonowania zależy od kilkunastu czynników, oraz wykorzystywanych procedur. Agencje SEO popisują się niezwykłą fantazją w opowiadaniu o tym jak szybko wzrasta pozycja pozycjonowanej przez nich strony i znajomości sekretnego algorytmu Google. Często zdarza się tak, że te firmy, które oferują tanie i szybkie pozycjonowanie, w efekcie prowadzą do ukarania stron swoich Klientów przez Google. Działają poprzez spamowanie, które w dłuższym czasie przynosi więcej szkód niż pożytku. Pozycjonowanie nieetycznymi metodami nie jest zatem dobrym wyjściem, a praca nad podniesieniem takiej strony do wcześniejszej pozycji może zająć nawet kilka miesięcy.

W poniższym poradniku krok po kroku opiszemy Wam czym jest skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto przyjrzeć się z bliska przedstawionym wskazówką, żeby unikać oszustów, których w branży internetowej jest wielu.

Dlaczego pozycjonowanie stron jest dziś tak ważne?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że żyjemy w czasach Internetu. Instytucje, których strony internetowe są chętnie klikane, odczuwają wzrost zysków w świecie rzeczywistym. Pozycja tych stron nie jest jednak kwestią przypadku, lecz dokładnie zaplanowanej techniki marketingowej. Metody takie jak pozycjonowanie stron, czy rejestracja profilu w znanych social media zwiększa szansę firm na zainteresowanie wielu nowych Klientów. Czemu pozycjonowanie stron okazuje się być najskuteczniejsze? Argument jest niezwykle prosty – liczba użytkowników wyszukiwarek, którzy w każdej chwili mogą stać się Twoimi Klientami.

Na pewno nie raz szukałeś firm w Internecie. Pewnie czerpałeś z zasobów wyszukiwarki Google. Po napisaniu danej frazy, np. Okna Toruń, wyświetliła Ci się lista wyników. Inspirując się zasadą im wyższym tym lepszy, klikałeś na strony firmowe, które uplasowały się w pierwszej 10. Tak robi 90% użytkowników wyszukiwarek stron. Normalne jest, że wszyscy zwracają uwagę na pierwszą stronę listy wyników wyszukiwania, a jedynie nieliczni wchodzą na 2 czy 3 stronę. Możemy śmiało napisać,że podstawowym walorem pozycjonowania, jest możliwość zainteresowania swoją witryną szerszego kręgu odbiorców.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Pozycjonowanie strony wpływa na optymalizację jej wartości w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Strony układane są w tym rankingu w określonej kolejności, adekwatnie do ich dopasowania z używaną frazą kluczową. Układanie tej listy zajmują się autoboty Google, których działalność bazuje na zaawansowanym algorytmie, unowocześnianym co jakiś czas. Pozycjonowanie jest zatem bardzo skomplikowanym procesem, często odkrywanym przez wielokrotne próby, gdyż żadna agencja SEO na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Wykonując pewne procedury na stronie i patrząc na transformację jej pozycji, jesteśmy w stanie jedynie stwierdzić jakie są czynniki mające wpływ na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – zwiększenie wydajności i dopracowanie kodu strony spowodują, że konkretna witryna będzie bardziej wartościowa dla autobotów Google. Ogromne znaczenie ma również bogactwo fraz kluczowych w zawartości strony.
  • popularność witryny – zadbanie o dużą ilość wartościowych linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że identycznie jak nowi Klienci, boty Google też spojrzą z zaciekawieniem na daną stroną. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz zainwestować w własne zaplecze pozycjonerskie.
  • aktualizowanie wpisów – tematyczna i zachęcająca zawartość strony to jedno, a bieżące aktualizacje strony to drugie. Interesujące dla Google witryny to te, na których wciąż jest jakiś ruch. Dzięki aktualizacjom zadbasz także o swoich czytelników.
  • responsywność – jest obecnie priorytetem nr 1, dlatego że co raz większa liczba użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dopasowują się do rozmiaru danego ekranu i ładują się dość szybko, co jest kolejnym plusem dla robotów Google.

Tu tak naprawdę nieliczne przykłady czynników które oddziałują na pozycję strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Spora liczba agencji zajmujących się pozycjonowaniem zaczyna pracę z Klientem od omówienia fraz kluczowych. Prawdziwi specjaliści pomogą Tobie wyszukać takie frazy, dla których efektywne podwyższanie pozycji strony będzie kwestią kilku tygodni. Niektóre firmy będą Cię namawiać na stworzenie własnego zaplecza SEO, lub użycie ich zasobów. Nie jest to zły pomysł. Jest to sygnał, że agencje te dbają o Klienta, a nie naciągają go na niebezpieczny spam, który jak już wiecie, może kosztować Was blokadą strony. Co do ceny, typowe pakiety pozycjonowania oferowane są w cenie od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duży wydatek? Nie, jeśli pomyślisz ilu lojalnych Klientów możesz zdobyć tylko przez to, że Twoja strona znajdzie się na wyższej pozycji niż strony konkurencji. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie – efekty pozycjonowania widoczne są po dłuższym czasie. Jeżeli jakaś firma proponuje Ci znacznie krótszy termin, może być to sygnał, że stosuje zabronione techniki.

Chcesz zainwestować w bezpieczne pozycjonowanie – wejdź na naszą stronę i zacznij współpracę z nami: pozycjonowanie stron

Strona używa cookies
Ok