siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom siatka rabatowa
Luty 20, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
Luty 20, 2017

Współcześnie dostęp do wiadomości możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Wiadomości z kraju, fakty z całego globu, czy inne niusy – znajdziesz je w gazetach, tv, stacjach radiowych, i także w sieci. Lecz ze względu na nasz obecny tryb życia, a właściwie jego prędkość, ciężko jest za każdym razem do tych wiadomości, które dobrze jest poznać. Ale problemów jest jeszcze kilka. Wśród tych najbardziej męczących, trzeba wymienić:

  • natłok wiadomości, z których trudno jest wyszukać te najważniejsze,
  • obiektywność – trudność w analizie ich prawdziwości,
  • problem z regularnym sprawdzaniem wiadomości, z byciem na bieżąco,
  • natłok informacji o wydarzeniach, które nas nie interesują.

Zapewne tych mankamentów mamy szansę znaleźć znacznie więcej, skoncentrujmy się jednak na poszczególnych źródłach i zastanówmy się, jakie są ich słabe strony a także jak możemy temu poradzić. Do najpopularniejszych źródeł wiadomości z kraju i nie tylko, w kraju wciąż prym wiodą (naturalnie obok Internetu) czasopisma, tv, oraz radio.

Dostępne źródła wiadomości

Z informacjami w sieci jest różnie, nader często jest tak, że jakieś wiadomości rozchodzą się z szybkością błyskawicy, by po niedługim okresie okazały się nieprawdą czy celowym żartem udostępnionym przez bywalców forów internetowych. A przecież kto kto ma tyle czasu, by stale kontrolować jakiekolwiek znalezione w sieci wiadomości są wiarygodne? Z pewnością mało jest takich osób…

A co z innymi źródłami faktów, przykładowo z gazetami? Niewątpliwie w ich wypadku występuje niższe prawdopodobieństwo, że zamieszczone w nich wiadomości są nieprawdziwe, jednak uwidacznia się w ich przypadku inny defekt: są kosztowne, odmiany na papierze są niewygodne, a ich edycje internetowe bardzo różnią się składem i stylem zamieszczanych informacji. Poza tym co w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby przetestować jedynie wiadomości z kraju? I tak mamy możliwość nabyć „pełną” gazetę, łącznie z tematem wiadomości ze globu, faktów z dziedziny sportu, informacji lokalnych.

A co w przypadku telewizji? Tu widoczny jest kolejny problem, bo jednak nadal nie zrealizowano takiej telewizji, która nadawałaby wyłącznie to, czego potrzebujemy, a dodatkowo długie reklamy, zapowiedzi ramówki… No tak, można to zmniejszyć kupując niemały abonament, ale jaki to ma sens, jeśli o 9:43 mamy ochotę obejrzeć informacje na temat najnowszych wydarzeń z kraju, a o owej godzinie emitowane są animacje dla najmłodszych?

Natomiast informacje w radiu faktycznie pojawiają się co 60 minut, jednak są to zazwyczaj niezmiernie krótkie wiadomości, przeważnie w formie faktów, inaczej parominutowych relacji z wydarzeń z kraju i innych zakątków świata. Ich mankamentem oprócz tego, że zawierają minimum treści, a zatem nie ma możliwości, żeby otrzymać więcej informacji na frapujący nas temat, to również są to wiadomości dość miałkie.

Gdzie szukać najnowszych wiadomości i informacji?

Wiedząc, że duży odsetek z nas z nas ma rzeczywiście sporo zobowiązań na głowie i żyje na najwyższych obrotach, to ciężko znaleźć chociaż chwilę na to, by poczytać o wiadomościach z kraju, zaznajomić się z wydarzeniami ze świata, czy informacjami na temat gospodarki. Ale jest na to sposób – należy tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Wiadomości z najlepszych portali informacyjnych w jednym miejscu

Jednak szukać to nie jest właściwe wyrażenie, ponieważ rozwiązanie, o którym tu mówimy, umieszcza wszystkie kluczowe informacje, cieszące się zainteresowaniem fakty, wydarzenia z każdego zakątka świata i wiadomości z kraju w jednym miejscu – więc wystarczy jeden rzut oka, aby dowiedzieć się, co się każdego dnia miało miejsce.

Ale jeżeli wolisz poszukać wydarzeń bądź najnowszych wiadomości z danej dziedziny, starczy, że określisz właściwy zakres tematyczny bądź wpiszesz słowo kluczowe w pasek wyszukiwania, przykładowo wiadomości z kraju – i proszę – wszystkie najaktualniejsze wydarzenia, fakty i inne informacje masz pod ręką. Oczywiście jeśli chcesz, masz możliwość przeczytać interesującego Cię niusa – wystarczy w niego kliknąć.

Nim zdradzimy, o którym rozwiązaniu wspomnieliśmy, napiszemy o jeszcze jednej jego zalecie. Oczywiście wiecie, że niektóre serwisy informacyjne różnią się między sobą nie tylko tym, jaki rodzaj informacji przedstawiają (na przykład wiadomości z kraju, informacje z województwa), to często te różnice widać w kwestiach poglądowych. A rozsądnie jest właśnie czerpać z różnych źródeł, by mieć możliwość wyrobić własny pogląd na niektóre sprawy. Dlatego najlepszym wyjściem z tej sytuacji to przeglądanie informacji, oglądanie wiadomości i słuchanie faktów nie tylko z jednego źródła.

Żeby Ci to umożliwić wszystkie wydarzenia oraz inne niusy skupiono na jednym portalu. Umieszczane tam informacje są co kilka chwil uaktualniane, a ponadto masz możliwość określić swoje filtry, co spowoduje, że zrobisz własną stronę z takimi faktami, informacjami, wydarzeniami i tym podobne – tymi, które chcesz znać.

Zapewne ciekawi Cię to, o które rozwiązanie idzie, wejdź w odnośnik fakty i odkryj właściwą stronę wiadomości – najważniejsze wydarzenia i newsy z największych portali informacyjnych w Polsce – dostępne tu i teraz!

Strona używa cookies
Ok