Google Business wszystko o mapach Google
Luty 2, 2021
Dentysta
Luty 2, 2021

E-sklep w oparciu o WordPress

WordPress, jako współcześnie jedna z najpopularniejszych oraz często wybieranych platform do zakładania stron internetowych posiada również specjalną zaletę. Najciekawsze dodatki tworzone są we wtyczkach, a dzięki wtyczce WooCommerce to także dobre narzędzie do założenia e-sklepu. Ze względu na to, że WordPress pracuje poprzez własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest przyjazny we współpracy dla użytkowników oraz umożliwia budowanie stron i sklepów internetowych bez potrzeby posiadania zaawansowanej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest w pełni wkomponowaną w WordPressa wtyczką, jaka przetwarza witrynę WWW na WordPressie w sklep internetowy. Jej obsługa, zwłaszcza że jest również w polskiej wersji językowej, jest stosunkowo prosta oraz daje wiele opcji. Za jej pomocą da się wstawiać produkty, opisy i parametry, grafiki, ceny, a także dostępność w magazynie. Z kolei osoby korzystające ze e-sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezpieczny sposób kupić oferowane produkty.

Dlaczego warto stworzyć e-sklep korzystając z WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została przygotowana dla użytkowników WordPressa, dlatego jest dostosowana do jego potrzeb, a jej procedura dodawania jest całkiem prosta. Poza tym sporo motywów oraz szablonów jest kompatybilnych z WooCommerce, dlatego oprawa graficzna, elementy układu albo funkcjonowanie e-sklepu na WordPressie jest proste do zmieniania. Wszystko, czego potrzeba to niewielki zakres wiedzy i wyobraźni, żeby stworzyć e-sklep dopasowany do potrzeb, a obok tego interesujący wizualnie oraz przyjazny dla klientów.

Co wyjątkowo istotne, projektując sklep internetowy poprzez WordPress i WooCommerce posiada się totalną kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce na tle sklepów internetowych abonamentowych, to proste  modyfikacje funkcjonalności i wyglądu sklepu, przy pomocy specjalistów. Internetowe sklepy na WordPressie są tak znane, że w celu rozwiązania problemu można nie tylko sięgnąć po pomoc specjalizujących się firm, ale także szukać wśród grup, na blogach czy forach wsparcia fachowców oraz osób, jakie uprzednio mogły spotkać się z takim problemem.

Korzyścią WooCommerce jest także to, że zawiera szeroki zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Powodzenie sklepów internetowych na WordPressie przekłada się na to, że developerzy ciągle projektują nowe dodatki i wtyczki dopasowane do WooCommerce. To oznacza, że jeżeli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy sprawdzić gotowe rozszerzenia oraz bardzo możliwe jest to, że niezbędne do pracy pożądane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Obok tego WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty pomiędzy dodatkami oraz szablonami w ciągu aktualizacji.

Otwarcie e-sklepu przez WooCommerce

Podłączenie WooCommerce do WordPressa jest absolutnie łatwe. Wszystkim, co trzeba zrobić to w dziale wtyczek wyszukać WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w panelu administratora pokazują się nowe funkcje, dzięki którym możliwe jest wstawianie produktów, kierowanie zamówieniami albo płatnościami i zapisywanie danych o klientach. Oprócz tego dostępne są też statystyki, raporty oraz analizy sprzedaży.

Warto pamiętać, że nie wszystkie możliwości WooCommerce są zupełnie darmowe. Choć nieodpłatna wersja oferuje wiele, niektóre przydatne w sklepie internetowym funkcje mogą wiązać się z kosztem. Między innymi płatne dodatki dotyczą możliwości płatności elektronicznych, integracji z firmami kurierskimi, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), albo rozbudowanych funkcji ofert czy rekomendacji. Część płatnych rozszerzeń zawiera bezpłatną wersję, ale może być tak, że do najlepszego funkcjonowania e-sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie e-sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są nadal udoskonalane przez autorów, dlatego są uznawane za narzędzia bezpieczne. Problemem mogą okazać się jednak inne wtyczki, jakie nie zawsze są w pełni zgodne ze sobą, dlatego mogą w pewnym stopniu stanowić dostęp do sklepu. Z tego powodu, warto instalować ograniczoną liczbę rozszerzeń, przede wszystkim tych szczególnie koniecznych do prowadzenia sklepu. Aby zapewnić bezpieczeństwo e-sklepu stworzonym przez WooCommerce i WordPress najlepiej stale aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje przeważnie skierowane są na wyeliminowanie błędów i luk. Oprócz tego dostęp do konta administracyjnego i serwera FTP powinien posiadać przede wszystkim właściciel e-sklepu oraz np. administratorzy wsparcia technicznego. Ponadto hasła powinny być zawsze wyjątkowo skomplikowane, żeby zapewniały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Warto także postawić na solidny hosting z tworzeniem kopii danych oraz pomoc ekspertów. Wsparcie techniczne może okazać się nieoceniona, gdy pojawi się kłopot, z którym trudno będzie poradzić sobie samemu. Obok współpracy z fachową firmą, jaka zajmuje się pomocą techniczną w zakresie WordPressa, wiele opracowań kłopotów znajduje się na blogach i forach internetowych lub na grupach. Czasami wystarczy zadać w takim miejscu pytanie oraz czekać na odpowiedź. Jeśli jednak kłopot wymaga szybkiej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok