banery led - telebimy - ekrany led
Banery LED na każdą imprezę
Listopad 2, 2017
Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Listopad 29, 2017

Dzieci uwielbiają gry. Podczas gier nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnych chwil. Są one świetnym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć przyjazne miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór kolorów oraz tematów przewodnich wykorzystanych w świetlicach. Otoczenie można dodatkowo upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest przemyślany dobór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich barw używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, najczęściej przedstawia jego odczuwanie emocji. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie urozmaicenia inwestują także osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na wystrój bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość szkraba. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeśli wybierzemy jako temat dominujący rysunku przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Murale dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, iż wśród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest dobór niezagrażających farb.

Plusy

Zastosowanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal do gier to doskonały pomysł na wyróżnienie się na tle konkurencji, a teraz ma to duże znacznie. Dzieci zapamiętają interesujące rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej mankamenty. Wprawieni artyści mają w zanadrzu wiele technik, które uatrakcyjnią przestrzeń, jedna z nich jest efekt trójwymiarowości.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian istotne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Wszystko o malowaniu bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok