Zabiegi leczące nadpotliwość
Luty 27, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Przydatne szkolenie z jazdy defensywnej
Marzec 7, 2017

Skup zadłużonych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Największe zadłużenia polskich spółek

W Polsce funkcjonują rozliczne warianty spółek, przykładowo cywilna, komandytowa czy Europejska. Większość zainteresowanych opisuje je jak receptę na prawdziwy interes, jako działalność gospodarczą, która ma szansę zapewniać w krótkim okresie wysokie dochody. Bez względu na to, na który typ spółki się decydujemy, należałoby dobrze rozejrzeć się jakie postulaty powinniśmy uskutecznić. Spółki osobowe egzystują odrębnie niżeli spółki kapitałowe. Jeśli nie chcemy marnować czasu na organizowanie nowej spółki od zera, mamy możliwość kupić spółkę typu shef companies, jaka jest obecnie zarejestrowana, natomiast działalność mamy możliwość zacząć od razu. Nie ma ponadto jakiegokolwiek problemu z ich sprzedażą. Skup zadłużonych spółek dzisiaj jest u nas w stanie wzrostu.

W naszym kraju istnieje wiele owych „bytów”, jakie są ogromnie zadłużone. Kredyt, który na początku miał podsycać wpływy, finalnie staje się za ciężkim ciężarem, by na okrągło go podnosić. Jedynie w 2011 roku CEZ oraz MOL posiadały zadłużenie w skali 25, 4 mld złotych, a Orlen i Lotos łącznie na przeszło 16 mld złotych. Na kolejnych pozycjach pojawiły się w tym momencie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat i PGNIG. Do opisywania tak wielkich zadłużeń dostosowywane są branżowe narzędzia, np. rating Altmana albo EBITDA. To ostatnie jest powszechnie wykorzystywane poprzez banki do śledzenia, na jakim etapie jest zobowiązanie i czy granica 3 jednostek nie została przekroczona.

Na czym polega sprzedaż spółek z długami?

Aktualnie multum firm posiada w swojej ofercie skup spółek z długami, który opiera się ogólnie rzecz biorąc na przeniesieniu pełnomocnictw do niej na drugą osobę. Zazwyczaj same nabywają spółki od posiadacza albo znajdują chętnego na wkłady. Jeśli zamierzamy się zorientować, jakie przedsiębiorstwa w obecnej chwili się tym trudnią, wystarczy, że wprowadzimy w Google słowa „kupię zadłużoną spółkę” czy ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków firmy są zainteresowane nabyciem spółek: z obciążeniami wobec konsumentów i placówek państwowych (ZUS, US bądź banki), „czystych” (nie posiadających jakichkolwiek obrotów, lecz też nie mających jakichkolwiek debetów), w stanie niewypłacalności, podczas obserwacji przez jednostki urzędowe (PIP, ZUS, US), w fazie kasacji, z utraconym funduszem, z zapomnianymi papierami albo obowiązującymi leasingami. Jeśli spółka przynosi same straty, powinniśmy zastanowić się nad jej sprzedażą.

Kroki odsprzedaży zadłużonej spółki:

  • Wykonanie sprawozdania majątkowego, jakie jest bazą do negocjacji zapłaty za udziały w spółce z długami
  • Przeniesienie pełnomocnictw w kancelarii u notariusza – konstruowany jest akt notarialny i transakcja sprzedania udziałów
  • Zwolnienie członków Zarządu oraz wybranie kolejnych z możliwością zamiany nazwy oraz adresu spółki
  • Uzupełnienie PKD i podniesienie funduszu zakładowego spółki
  • Zatrzymanie całej dokumentacji
  • Opracowanie wszystkich nieodzownych dokumentów do KRS, GUS, US i ZUS.

Nierzadko zadłużona spółka jest zbyt mocnym obciążeniem. Nie tylko majątkowym, lecz też emocjonalnym. Na nieprzyjemne rezultaty są narażeni inicjatorzy i rodzina, przeważnie nękani przez wierzycieli. Spółka dająca szkody wytwarza następne długi – jeszcze liczniejsze, które wreszcie stają się „nie do pokrycia”. Dużo przedsiębiorstw zakupujących zadłużone spółki umieją w tej okoliczności pomóc i zakończyć „błędne koło zadłużenia”.

Sprzedaż gotowych spółek

Przeważnie jednostki, jakie interesują się kupowaniem zadłużonych spółek, udostępniają też odsprzedaż owych gotowych, nie posiadających jakiejkolwiek przeszłości, bez zobowiązań. To idealny koncept dla tych, którzy chcą błyskawicznie podjąć inwestycję czy działalność. Równolegle nie pragną przechodzić kompletnej procedury powiązanej z przygotowywaniem spółki. Współcześnie mamy szansę dostać gotowe spółki, jakie posiadają numery REGON, KRS, NIP, VAT i VAT-EU, pismo o niezaleganiu względem US czy potwierdzenie o nietrzymaniu żadnych pracowników. Przed kupnem trzeba poza tym poprosić o wykonanie opcjonalnych wpisów albo stworzenie konta w banku. Jednostki zakupujące spółki zapewniają wszechstronne usługi, efektywność przeprowadzania wybranych procedur i bezpieczeństwo całej transakcji.

W jaki sposób wygląda nabycie gotowej spółki? Konieczne są nade wszystko: skan dowodu osobistego partnerów oraz członków Zarządu, numery NIP, opcja działu udziałów, adres siedziby spółki, nazwa spółki, zakres jej aktywności, skład zarządu i sposób jego przedstawiania. Wszystkie obowiązujące formalności są opracowane w ciągu 24 godzin. Jeśli współzałożycielem jest cudzoziemiec, wtedy u notariusza powinien poza tym stawić się tłumacz przysięgły. Fakultatywnymi usługami udzielanymi przez przedsiębiorstwa nabywające spółki są księgowość, usługi z obszaru rachunkowości, kadr i płac, pomoc podatkowa, a także ewidencja kolejnych spółek. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w ten link – Sprzedam zadłużoną spółkę

Strona używa cookies
Ok