Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny – klasa i trwałość
Luty 18, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
Luty 19, 2017

Własna działalność gospodarcza to świetny pomysł dla ludzi, którzy zwracają szczególną uwagę na wolność pracy. Zarządzanie własną firmą to nie lada wyzwanie, aczkolwiek bardzo często opłaca się, bowiem rynek jest nadal spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Modelem takiego sukcesu jest chociażby niestandardowy salon masażu dla zwierzaków, który każdego dnia obsługuje nawet kilkadziesiąt futrzastych pupili. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez niedowiarków uważany za niemożliwy do realizacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie inicjatywy często otwierają drogę osobom, którym brak wiary we własne marzenia. A własna działalność to przecież upartość, całkowite zaangażowanie, uporczywe analizowanie nowych perspektyw i bezsprzecznie dobra księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Profesjonalne biuro księgowe to ostoja każdego biznesu. Niezawodny księgowy nie tylko zna obowiązujące przepisy, ale także doradza nad konkretnymi inwestycjami. To partner każdej błyskawicznie rozwijającej się firmy i powiernik nader skrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Zakładając firmę powinieneś zadbać o sprawdzonego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Mówiąc o finansach, sprawdź co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeśli marzysz o własnej firmie, musisz wiedzieć, że na starcie czeka na Ciebie mnóstwo dokumentów do uzupełnienia. Rozpocznij od wypełnienia formularza CEIDG. Wejdź po prostu na platformę www firma.gov.pl i wypełnij wszystkie wskazane pola. Wpis do Ewidencji jest równocześnie wnioskiem o przyznanie firmie unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z wniesieniem formularza powinniśmy dopasować właściwą strukturę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Drugim krokiem jest spotkanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobowiązani zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd parzystą osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) i opłacają ubezpieczenie. Jeżeli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypisujemy druk ZUA. Jeżeli natomiast jesteśmy pracownikami w innej firmie na umową o pracę, wtenczas wypełniamy druk ZZA. Następującą kwestią jaką wymusza od nas legislacja jest wybór biura rachunkowego, które będzie prowadziło kartotekę rachunkową firmy. W tej kwestii mamy możliwość skorzystać z typowej księgowości, jak i bardziej nowatorskiej struktury – księgowości internetowej. Warto także pamiętać o wyrobieniu pieczątki, która wielokrotnie przydaje nam się w najmniej przewidywalnych sprawach. Załóż również oddzielne konto w banku, by oddzielić własne pieniądze o budżetu przedsiębiorstwa.

Różne formy opodatkowania

Jeżeli nie rozumiesz która konstrukcja opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, skorzystaj z wskazówek fachowego biura rachunkowego. Przeważnie krajowe prawo przewiduje cztery podstawowe strategie opodatkowania. Poniżej opowiemy Tobie o nich nie bardziej szczegółowo:

  • Skala podatkowa – podatek jest tutaj odprowadzany od dochodu według 2 stopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% minus kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych suma podatku to 14.839, 02 zł plus 32% wzwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tu występuje jedna wartość podatkowa, która obejmuje 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie jest w stanie zminimalizować osiąganych wpływów o poniesione koszty podatkowe. Występują tutaj jednakże, jako kompensacja ,atrakcyjne wartości procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% oraz 20% zależnie od rodzaju aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle szczególna odmiana opłaty podatków. Na wielkość płaconego podatku nie oddziałuje wysokość przychodów, lecz takie składniki jak: rodzaj świadczonych usług, ilość osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miasta, w którym usługi są prowadzone i wiek podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Biuro rachunkowe dla Twojej firmy

Zależnie od wymagań Twojego przedsiębiorstwa, wybierz stosowne biuro księgowe, które zajmie się rozliczaniem Twoich finansów. Każdemu początkującemu przedsiębiorcy radzimy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele księgowych gwarantuje nie tylko profesjonalne doradztwo, ale również oprogramowania do obsługi firmy. Jeżeli jesteś świadomy tego, że świadczenie usług zajmie Ci całą dobę, pomyśl o mobilnym księgowym, który odbierze od Ciebie wszelkie druki i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć rozszerzaniem firmy.

Pomimo wielu przeszkód i ryzyka, wiele osób nadal rozpoczyna organizowanie własnej działalności. Nawet niewielkie przedsiębiorstwa wpływają na krajową gospodarkę, więc może warto wykonać pierwszy krok. Nie rezygnuj ze swoich pomysłów, bo za parę lat możesz się przekonać, że akurat takiej koncepcji potrzebował rynek. Nie zapomnij jednak, ażeby skorzystać z usług doświadczonego księgowego, który fachowo dopilnuje finansów Twojej firmy. Wejdź na wskazaną stronę i sprawdź jak wyglądają nowoczesne usługi księgowe: Biuro Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok