Usługi transportowe Wrocław Przeprowadzki dla osób indywidualnych i firm
Krajowe usługi transportowe
Marzec 12, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 18, 2017

Poprawa płynności finansowej firm

Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik

Pozabankowe kredytowanie firm – bez ZUS, US i BIK

Praktycznie każdy z banków w sumie nie przekazuje swym interesantom ekspresowych pożyczek, mianowicie takich, które można załatwić w trybie natychmiastowym. Zazwyczaj musimy oddać zbiór załączników w kwestii dochodów, obrotów, różnych kredytów bądź wpisu do hipoteki (bo w przypadku kiedy krótko mówiąc nie będziemy mieli szansy go zapłacić, wtedy bank „zaopiekuje się” naszym mieszkaniem czy następną dysponowaną własnością). Czy funkcjonuje jakieś inne podejście? Obok banków wsparcia w kwestii płynności finansowej są oferowane również przez instytucje pozabankowe. Są to tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Aby zaciągnąć omawianą wierzytelność, w ogóle nie jesteśmy zobligowani męczyć się składaniem niezliczonej liczebności formularzy. Wystarczy, iż wstąpimy na witrynę internetową pożyczkodawcy i uzupełnimy formularz kredytowy lub skontaktujemy się za pomocą wniosku zgłoszeniowego z ekspertem. Zwyczajnie owa instytucja wyczekuje wyciągów bankowych z kompletnych firmowych kont za ostatnie pół roku. Jest to pomocne, żeby zbadać naszą zdolność majątkową. Praktycznie rzecz biorąc znaczy to, że kredytor monitoruje obroty naszej firmy oraz jej występowanie w bazach dłużników. Na odpowiedź musimy czekać ledwie kilka minut. W przypadku otwartego spotkania z doradcą, wszelkie niuanse kredytowania załatwiane są na bieżąco.

Jakie są dobre strony pożyczek udzielanych poza bankami?

W głównej mierze fakt, że w zasadzie nie jesteśmy zobligowani przedstawiać zbioru załączników i wyczekiwać przez długi czas na decyzję banku. Ogromnym plusem kredytów firmowych bez ZUS i US jest również to, że fachowiec jest w stanie ogół w szybki sposób wytłumaczyć (nie stosuje bankowych wyrażeń). Nie ma znaczenia specjalizacja, w której pracujemy – możemy mieć sklep mięsny, salon fryzjerski czy warsztat samochodowy. Konsultant doradzi nam również w sytuacji, gdy nasza jednostka jest zadłużona. Jest to wyjątkowa wiadomość dla tych, którzy zamierzają wziąć kredyt dla firm bez dochodu. Do innych korzystnych stron przynależą: udzielanie znacznych stawek kredytów, długoletni termin spłaty, opcja zagospodarowania kredytu na jakikolwiek cel oraz zdolność pozyskania wierzytelności w przypadku, gdy nasza firma dopiero zainicjowała działalność. W omawianych instytucjach finansowych możemy zdobyć dwa podtypy kredytów: bez zabezpieczenia oraz z ubezpieczeniem. W przypadku kredytu z zabezpieczeniem kredytodawca funkcjonuje jednakowo jak bank, zatem kredyt musi koniecznie zostać ochroniony hipoteką lub kolejnym stabilnym środkiem.

Faktoring – alternatywny sposób na maksymalizację finansów w Twojej działalności

Płynność budżetowa placówki jest zdeterminowana w głównej mierze od klientów. Najczęściej mówiąc w skrócie nie planują oni opłacać faktur za jednym zamachem, ale realizują to po wielu tygodniach, natomiast sporadycznie miesiącach. Faktoring bez BIK to nabycie takich zadłużeń poprzez placówki zewnętrzne, jakie dają np. usługi monitoringu płatności bądź organizowanie zestawień. Nasza placówka może posiadać długi, albowiem nie ma to znaczenia przy niniejszej usłudze. Ogólnie wyróżnić można kilka typów faktoringu:

Faktoring absolutny (bez regresu) – agencja faktoringowa bierze na siebie nieograniczoną odpowiedzialność za „pożyczki” odbiorcy. Nasza instytucja bierze opłatę za fakturę (powszechnie 90% ceny).

Faktoring częściowy (z regresem) – oznacza w zasadzie uzyskanie kredytu w spółce faktoringowej, albowiem w przypadku upadłości wierzyciela, to faktorant jest zobligowany wziąć na siebie odpowiedzialność za rezultaty nie pokrycia należności w terminie.

Faktoring przeciwny – jest stworzony zwłaszcza dla przedsiębiorstw, jakie w nazbyt krótkim okresie są zobowiązani uiścić za wyrób bądź usługę.

Faktoring mieszany – to scalenie dwóch kluczowych modeli faktoringu. Może opierać się na przykład na tym, iż instytucja finansowa będzie odpowiedzialna za upadłość nabywcy wyłącznie w 60 %. Kredyt kontrahenta jest przeniesiony na dwie strony, słowem każda spośród nich będzie musiała adekwatną stawkę wyrównać.

Faktoring eksportowy (faktoring dla firm transportowych) – w tymże przypadku chodzi o zakupywanie wierzytelności Nabywców o randze międzynarodowej z tytułu ugód eksportowych. W skrócie – placówka faktoringowa monitoruje klientów mieszkających w innych państwach, a dodatkowo przeprowadza proces rewindykacji. Powinno się zerknąć na to, iż faktor nie będzie sponsorował wywozu do krajów wzmożonego zagrożenia, np. do krajów Afrykańskich.

Plusy faktoringu

Fundamentalną korzyścią takiego podejścia jest naprawa zdolności pieniężnej naszej placówki. Dokładnie wiemy, w którym czasie zdobędziemy pieniądze oraz mamy możliwość przez to odpowiednio organizować całkowite odpływy. Krótko mówiąc nie powinniśmy denerwować się, iż klienci nie zapłacą na czas oraz co istotne – stąd nie powinniśmy zaprzepaszczać czasu na to, żeby ich poganiać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w nieskomplikowany sposób obniżyć zagrożenie wykonywania działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc – nie musimy stale wspominać o tym, iż na skutek niewypłacalnych nabywców sami będziemy musieli zlikwidować jednostkę. Ważnym pozytywem jest opcja odsprzedawania produktów czy usług z dalszym okresem płatności. Z takiej metody refundowania mogą zaczerpnąć również lokalne jednostki, jakie nie mają zdolności kredytowej.

Więcej wiadomości odszukasz tu – Kredyty dla firm na oświadczenie

Strona używa cookies
Ok