Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – początek dobrego dnia
Wrzesień 29, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
Październik 2, 2016

Kredyt to często najlepszy sposób na ekspresowe uzyskanie dodatkowej gotówki. Wielu z nas nie stać na nabycie domu, samochodu czy na opłacenie upragnionej podróży. Do tego dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas wzięcie kredytu okazuje się czymś nieuchronnym. Na podstawie najnowszych statystyk praktycznie co piąty młody Polak ( w wieku od 18 do 24 lat) spłaca kredyt. Razem wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Podobnie kształtuje się cała sytuacja. Niemal połowa Polaków ma zadłużenie kredytowe. Ogólnie liczba tych osób jest już większa niż 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Zaciągając pożyczkę musimy się liczyć z zapłatą akcesoryjnych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest rodzajem wynagrodzenia dla banku, zwracanym za możliwość przekazania nam pożyczki pieniężnej. W ciągu całego życia możemy uzyskać kilka kredytów, co uwarunkowane jest od wysokości zdolności kredytowej. Żeby łatwiej było nam zwracać zadłużenie, wiele instytucji bankowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore uproszczenie, zwłaszcza w sytuacji narastających odsetek. Bank scala wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu długu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Ściśle rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od zwykłych kredytów gotówkowych. Podlegają oprocentowaniu ze strony banku i najczęściej zwracane są w powtarzających się co miesiąc ratach. Fundamentalną różnicą, którą można dostrzec od razu jest zrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zrzesza bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank unifikuje stopę procentową, dzięki czemu nie musimy spłacać kilku kredytów, tylko jeden. Ponadto biorąc kredyt konsolidacyjny otrzymujemy możliwość wydłużenia okresu jego zapłaty. Stosowanie konsolidacji długu jest możliwe poprzez pomniejszenie kosztów jego obsługi. Obecnie banki oferują nam możliwość konsolidacji kredytów, nie bacząc na ich formę. Możemy zatem zsumować kredyt hipoteczny z niską pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na rozpoczęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to szybka zamiana uprzednich obciążeń kredytowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej jednostce finansowej. Spora ilość osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na początku warto jest uzbierać wszelkie wiadomości dotyczące swojego zadłużenia. Powinniśmy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i dotychczasowy wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesięczny stan konta) potwierdzający aktualne przychody. Na spotkanie z doradcą kredytowym powinno się także dostarczyć aktualny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank podejmie decyzję, czy może zjednoczyć Twoje długi. Wówczas zostaniesz poinformowany o tym na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.

Gdzie najlepiej jest uzyskać kredyt konsolidacyjny

Obecnie praktycznie każdy bank proponuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są ogromnie zróżnicowane. Zależy to tak naprawdę od pozycji banku, a także od zabezpieczeń proponowanych rozwiązań kredytowych. Interesujące oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w złotówkach jednak Klienci mogą liczyć na tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP gwarantuje również możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank oferuje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozciągnięty na 10 lat. Akceptowane są przeróżne źródła dochodu. Bardzo ważne jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie osoby nie połączone żadnym stopniem pokrewieństwa. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING wyróżnia się wydłużonym okresem spłaty, sięgającym nawet 35 lat. Bank przyznaje nam możliwość wyboru rodzaju opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to spore uproszczenie dla osób, które w wyniku utraty dochodów lub złego stanu zdrowia nie są w stanie oddać wszystkich kredytów jednocześnie. Każdego z nas może kiedyś doświadczyć sytuacja,w której będziemy musieli wziąć kredyt lub szybką pożyczkę. Wchodząc w dorosłe życie będziemy chcieli zadbać o własną swobodę. W dzisiejszych czasach nabycie domu, czy samochodu kojarzy się Polakom z wzięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze dochody nie dają nam wielu możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie do przodu. Na stronie konsolidacja.eu odnajdziecie mnóstwo specjalistycznych informacji nawiązujących do konsolidacji kredytów. Profesjonaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przejść na stronę i zaznajomić się z szczegółami konsolidacji: kredyt pko bp.

Strona używa cookies
Ok