Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Maj 2, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne tytanowe czy cyrkonowe
Lipiec 30, 2019

Coraz większa liczba osób stawia na specjalistyczną naukę języka angielskiego, ponieważ jest niezwykle przydatna w rozmaitych dziedzinach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale także starsi ludzie. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na rozwijanie swoich zdolności używania się języka obcego. Wielu właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników na kursy, aby zapracować na jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie posługiwanie się językiem angielskim to podstawa, zwłaszcza na gruncie zawodowym. Wysoki procent firm zawiera kontrakty z obcojęzycznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, lecz najpierw należy zadbać o odpowiadającego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Dobór właściwego kursu powinien być kierowany potrzebą. Szkoły językowe mają w swoich ofertach zajęcia pogrupowane na poziomy, grupy wiekowe oraz stopień zaawansowania. Dostępne są też zajęcia profilowane, na przykład: kursy biznesowe, intensywne, konwersacyjne lub dla dzieci i maturalne.

Także formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy kursów proponują zajęcia w grupach, indywidualne i on-line. Decydując się na kurs warto upewnić się czy dostępne jest uzyskanie istotnych certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele atutów nauki języka angielskiego. Przede wszystkim przy pomocy kursu zadbasz o swoją przyszłość zawodową. Wykształcony pracownik jest w cenie, a CV z angielskim na najwyższym poziomie staje się coraz bardziej wartościowe i otwiera szansę znalezienia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w erze internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach zmuszają do spotkań z innymi, a co za tym idzie wpływają na umiejętności socjalne. Dodatkowo, szkolenia uczą odczytywania komunikatów, których w internecie jest pełno ludziom w średnim wieku i starszym.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka prowadzi do poprawy pamięci. Z upływem lat mózg człowieka wymaga większej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Przed rozpoczęciem kursu trzeba właściwie dobrać do siebie stopień trudności. W tym przypadku typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli doświadczeń z językiem albo uczyli się go dawno temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dopasowany do osób, które mieli styczność z językiem angielskim, ale umieją komunikować się w tym języku, ale nie nie są w tym pewni siebie.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest przeznaczony dla tych co, bardzo dobrze znają język, uczyły się go i pragną podtrzymać jego znajomość i uzyskać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, określający poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności pisania, czytania, mówienia i słuchania.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i umie używać potoczne wypowiedzi oraz pytania i odpowiedzi w temacie życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem znajomości języka rozumie potrafi porozumieć się w rutynowych sytuacjach życia codziennego w bezpośredniej wymianie zdań na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla zdarzeń typowych. Potrafi proste i spójne wypowiedzi ustne i pisemne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z poparciem dla swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu ukrytego w tekstach o konkretne albo abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję na tematy z pola jej specjalności. Porozumiewa się naturalnie nie sprawiając problemów w porozumieniu. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Dyskutuje płynnie i spontanicznie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego z reguły kończą się egzaminem, który pozwala na otrzymanie certyfikatu potwierdzającego poziom języka. Dotyczą one różnych aspektów, także połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany i Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — oceniają umiejętności językowe w miejscu pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach słuchania i czytania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Tak jak TOEIC, jest przeprowadzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są kierowane do osób, które planują pracę lub studia za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok