Medycyna estetyczna redukcja tkanki tłuszczowej usuwanie cellulitu regeneracja skóry
Najskuteczniejsze sposoby redukcji tkanki tłuszczowej
Marzec 21, 2017
Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Zwalczanie kun i innych szkodników
Marzec 22, 2017

Pluskwy domowe żyją się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których łatwo mogą się dostać do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właśnie ludzie, lub zwierzęta stają się ofiarami tego prawie niedostrzegalnego insekta. Mimo małych rozmiarów, pluskwa jest dość nieprzyjemnym insektem. Szczególnie dla osób wrażliwych na jej ukłucia. Co więcej wcale nie jest tak prosto się jej pozbyć domowymi sposobami. W pewnych sytuacjach wskazana jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy korzystają z zaawansowanych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co może zaskakiwać schodzą z sufitu, na który wchodzą w ciągu dnia. Dokarmiają się krwią, przy użyciu wysoce złożonego układu kłująco – ssącego. Po ugryzieniu pluskwy powstaje na skórze bąbel o czerwonym kolorze, porównywalny do rezultatu ukąszenia komara. Miejsce ugryzienia po chwili zaczyna dolegać i swędzieć. W relatywnie małej liczbie wypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wówczas potrzebna jest wizyta u lekarza, który przepisze stosowne lekarstwa. To jeszcze nie wszystko. Analizy potwierdzają, że pluskwy są w stanie transferować niebezpieczne dla naszego zdrowia infekcje, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory problem.

Wiedząc już jakie zagrożenia przynosi obecność pluskiew w mieszkaniu, wiesz, że walka z nimi to konieczność. W niektórych przypadkach wystarczy porządnie posprzątać pomieszczenia. Jednakże zdarzają się wypadki kiedy to konieczna jest kompletna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to kombinacja natychmiastowej reakcji z specjalną technologią. Zobacz jakie sposoby odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy mogą rozprzestrzeniać się w dowolnym położeniu na ziemi. Występują w klimacie umiarkowanym, jak i subtropikalnym. Nie powstrzymuje ich woda, ani wysoka temperatura. Ogólnie dopasowują się do skrajnych warunków pogodowych. Dla pluskwy najistotniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Przytwierdzając się do futra zwierząt przemieszczają się z miejsca na miejsce.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to około mm. Osoby niedowidzące mogą nie zauważyć tych niewielkich robaczków. Z boku głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Umożliwiają one pluskwie z łatwością rozpoznawać teren. Ten insekt może wdrapywać się na strome powierzchnie dzięki ostrym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich lokalizacjach jak szpary podłogowe, okna, czy zakamarki w łóżku, skąd ekspresowo mogą przeskoczyć na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w warstwę skóry za pomocą organu gębowego. Czas ssania trwa kilka minut. Po ugryzieniu wyskakują niewielkie bąble. Po chwili zaczynają dokuczać i swędzieć, co może doprowadzić do szału najbardziej cierpliwych. Najgorzej mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy powinni konsultować się z specjalistą i zażywać konkretne środki lecznicze. Jak już wspominaliśmy pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może transportować niebezpieczne dla nas wirusy.

Usuwanie pluskwy domowej

W momencie w którym stwierdzimy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy na początku działać na własną rękę. Wówczas musimy zagipsować wszelkie szpary przy podłodze, oknach i na ścianach. Kolejno należy porządnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (szczególnie ciasne szczeliny, w których najchętniej przebywają insekty). Dobrze jest również wyprać dywany i odzież. Jeśli to nie przyniesie pożądanych rezultatów, powinniśmy wtedy skonsultować się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Można wyróżnić kilka metod zwalczania pluskiew. Najsprawniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Jest to metoda cechująca się bardzo zaawansowanym oddziaływaniem. W dezynsekcji gazowej stosuje się substancje chemiczne w formacie opakować samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na czas gazowania należy opuścić poszczególny budynek, ponieważ wykorzystywane substancje są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu krajach Europu ta technologia uznawana jest za najprężniejszą i jednocześnie najbardziej komfortową dla ludzi. Przy wykorzystaniu zaawansowanych kotłów nagrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Jakiekolwiek pasożyty zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Zaaplikowany w nich środek insektobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po odparowaniu pozostają na płaszczyznach środki owadobójcze zawarte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc przedłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w takich miejscach jak hotele, czy akademiki, gdzie ich obecność jest wysoce nielubiana. Po rozpoznaniu tego insekta, dobrze jest skonsultować się z doświadczoną firmą zwalczającą pluskwy, która dostosuje adekwatną strategię i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą nigdy więcej! Zobacz usługi i cennik rzetelnej firmy specjalizującej się w zwalczaniu pluskiew. Wstąp na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok