Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 18, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
Marzec 20, 2017

Skuteczne zwalczanie owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Pasożyty są obecne w obiektach mieszkalnych, w wielkich zakładach produkcyjnych i w środowisku naturalnym. Generalnie rzecz biorąc są dookoła nas. Nie ma terytorium na świecie w którym nie występują szkodniki. Niektóre z nich zaadaptowały się nawet do przetrwania w skrajnych warunkach – w temperaturze osiągającej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na współżycie z tymi często niepożądanymi gośćmi.

Owady takie jak pluskwy, karaczany, czy mrówki przenoszą szkodliwe dla zdrowia wirusy. Z kolei korniki pustoszą drewno, powszechnie stosowane do stawiania budynków jednorodzinnych. Nie zaskakuje zatem fakt, że bardzo duża liczba z nas chce je wyeliminować.

Systemy usuwania insektów są różne, od proszków zwilżanych po zamgławianie techniką ULV. Najważniejsze jest żeby w każdym przypadku skontaktować się z fachową firmą specjalizującą się w dezynsekcji, która dopasuje właściwe metody i odpowiednio zabezpieczy dom, czy też zakład wytwórczy.

Usuwanie owadów to szczególnie często konieczność. A uwierzcie nam, szkodniki takie jak karaluchy, czy pluskwy doprowadziły nie jedną osobę do szału. Jeżeli także masz problem z tymi wstrętnymi owadami, sprawdź co możesz zdziałać, by wyeliminować je raz a dobrze.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy domowe to niewielkie (długość ciała pluskwy sięga zaledwie 6mm) pasożyty, które żywią się krwią żywych organizmów. Najczęściej można je zlokalizować w pobliżu żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w szafach. Ukąszenie pluskwy nie przysparza bólu. Natomiast na powierzchni skóry osób z alergią na te owady może pojawiać się specyficzny i nieprzyjemny obrzęk, porównywalny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy dramat. Uwielbiają wilgotne środowisko, stąd też przeważnie można je spotkać w domkach campingowych ulokowanych nad wodą, lub w okolicy lasu. Sposoby zwalczania pluskiew są bardzo niejednorodne. Przy zdiagnozowaniu tych insektów dobrze jest szczegółowo wysprzątać mieszkanie – odkurzyć i umyć popularnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie pomoże konieczna jest wizyta firmy zajmującej się dezynsekcją. Pewnie wykona ona zabieg gazowania, który całkowicie wyeliminuje pluskwy z budynku.

Skuteczne usuwanie karaluchów

Na widok karalucha mamy dreszcze. Płaskie ciało wspierające egzystowanie w wąskich zakamarkach. Pazurki ułatwiające chodzenie po stromych obiektach i te obracające się w każdą stronę czułki. Insekt jak z najgorszego koszmaru, który żyje w naszych mieszkaniach. Karaluchy, czy bardziej fachowo oznaczane karaczany prusaki często przebywają w szpitalach, kuchniach, obiektach restauracyjnych i budynkach mieszkalnych gdzie mają dostęp do resztek produktów zjadanych przez człowieka. Te owady brudzą produkty spożywcze i co szkodliwsze, transportują bardzo groźne patogeny takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to technologia polegająca na opracowaniu specjalnej zanęty wykonanej z mocnych preparatów chemicznych.

Fumigacja, czyli gazowanie korników

Kornik drukarz, największy koszmar wszystkich leśników, to robak należący do żuków z rodziny kornikowatych. Ten maleńki insekt (wielkość ciała wynosi najwięcej 9 mm) szarżuje słabe i wiekowe drzewa, doprowadzając zazwyczaj do zniszczenia dużych obszarów leśnych. Chętnie żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna oraz limba. Bitwa z tym szkodnikiem jest bardzo uciążliwa, bowiem korniki mnożą się w szybkim tempie. Ich kompletne usunięcie nie jest nierealne, ale jest szczególnie skomplikowane. Przynoszącą efekty techniką eliminowania korników jest fumigacja. Jest to mechanizm usuwania szkodników drewna przy wykorzystaniu gazu lub dymu. Gazowanie doprowadza do całościowej redukcji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Insekty to kłopot z którym radzi sobie cały świat. Pasożyty występują bowiem obojętnie od realiów temperaturowych i materialnych. Zazwyczaj ludzie wiążą występowanie pasożytów z niskimi standardami życia co znaczy tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Przykładowo karaluchy żyją w bardzo zamożnych domach, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Zdarza się również że widywane są w wyszukanych kawiarniach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy higieny. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość natrafić na te pasożyty. Ale jesteś już świadomy tego jak jesteś w stanie się przed nimi bronić.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od wielu lat zajmuje się usługami dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Używając specjalistycznych środków chemicznych w błyskawicznym czasie eliminuje wszelkie pasożyty z obiektów mieszkalnych i użytkowych. Znakomicie radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Firma Insektpol dba o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, wdrażając zdecydowane i nowoczesne sposoby likwidacji insektów. Oferuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, precyzja i profesjonalizm w likwidowaniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na stronę przedsiębiorstwa Insektpol i skonsultuj się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie spuszczeli Gdańsk

Strona używa cookies
Ok