Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
Luty 19, 2017
fakty
Wiadomości, wydarzenia z kraju, najnowsze informacje w jednym miejscu!
Luty 20, 2017

Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Jak zabezpieczyć trawnik przed kretami?

Krety to sympatyczne oraz wartościowe zwierzęta, jakie żywią się owadami. W naszym kraju te niepozorne ssaki są pod częściową ochroną. Mimo, iż nie jadają roślinek, są dużym zmartwieniem ogrodników. Krety przy użyciu specjalnie przystosowanych łap umieją w przeciągu ledwie 1 godziny wykopać tunel o długości od 12 do 15 metrów. Samotny kret najczęściej jest „gospodarzem” tuneli o całkowitej rozciągłości do 1 kilometra. W trakcie tropienia jedzenia, a mianowicie przykładowo glist, niszczą korzonki roślin, a czasami całe skwerki. Ponad zieleńcem powstaje specyficzny nasyp, a pod warstwą ziemi (od 20 do 50 metrów) – pokaźne podkopy. W trakcie paru dni pojedynczy kret ma szansę całkiem spustoszyć naszą przydomową albo działkową zieleń. Jakie są dobre strategie na uchronienie skwerków przed inwazją kretów?

Po pierwsze – specyfiki odpędzające, które mają na celu spłoszenie tychże istot z konkretnego rejonu. Krety w ogóle nie widzą, tymczasem mają bardzo sprawnie rozwinięty słuch oraz węch. Dzięki „odpędzaczom”, wibracyjnym, fonicznym oraz wibracyjno – fonicznym mamy szansę bezproblemowo je usunąć.

Po drugie – pułapki na krety. Należałoby nadmienić, iż nie wolno wskazanym zwierzętom robić żadnej krzywdy! Znaleziony w sieci krecik musi zostać oswobodzony.

Po trzecie – a praktycznie najistotniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona pewną przeszkodą dla owych stworzeń, tak naprawdę – w ogóle nie do przebicia.

Czy siatka przeciw kretom jest skuteczna?

W tym momencie markety ogrodnicze oferują siatki wykonane z metalu oraz z surowca sztucznego. Te pierwsze zostały skonstruowane z ocynkowanej stali i jednocześnie zabezpieczone tworzywem syntetycznym (żeby nigdy nie korodowały), drugie – są stworzone z surowca sztucznego bardzo odpornego na wpływ negatywnych warunków. Jeżeli zakupimy siatkę na krety o luźniejszych otworach, wtedy uchroni ona nasz trawnik jedynie przed tymi zwierzętami. Gęściejsza jest świetnym trikiem nie tylko na krety, lecz również na nornice. Czemu siatka jest efektywniejsza aniżeli inne techniki? Tamte strategie zakładają, że krety obecnie są pod naszym trawnikiem oraz najlepiej je albo wystraszyć albo pochwycić. Na domiar złego taka gra może istnieć latami, ponieważ zwyczajnie krety za jedzeniem wracają w znane sobie terytoria. Siatka na krety ma wzmacniać cały trawnik przed przeszyciem się kreta ponad powierzchnię ziemi i wykonaniem przez niego „kretowiny”. Jeśli stworzenie tego nigdy nie osiągnie, ominie oznaczone miejsce w poszukiwaniu takiego, gdzie łatwo będzie mógł się „przedziurawić”. Czemu? Kretowiny są co kilka godzin nadzorowane w poszukiwaniu niebezpieczeństwa, zatem łowców. Rozwinięcie niniejszej siatki wymaga niemałego nakładu pracy. Zdecydowanie nie jest to zadanie na parę chwil, ale wyniki są długookresowe, a flora w parku – zachowane!

Jaką siatkę przeciwko kretom założyć w ogrodzie?

W czasie kupna powinniśmy kierować się paroma parametrami siatki, która ma ustrzec nasz zieleniec przed miniaturowymi niszczycielami: postacią wyrobu, z jakiego została przygotowana, średnicą oczek, szerokością siatki oraz formą zahaczania. Siatka musi być odpowiednio gruba, by kret jej nigdy nie zniszczył, a otwory powinny mieć perfekcyjną wielkość, mianowicie od 10 mm do 16 mm. Siatki, jakie mamy szansę odszukać w supermarketach ogrodniczych posiadają akceptację +/- 2mm. Jeżeli otwory będą drobniejsze niż 8 mm, wtedy może to być istotny kłopot dla zespołu korzeniowego trawki. Rozległość siatki należy dobrać do typu skweru. Im smuklejsza, tym dużo więcej trzeba będzie utworzyć fałdek. Jeśli posadzka jest twarda, trzeba użyć szpilki wykonane z metalu; jeśli jest niepewna – możemy bez nerwów włożyć syntetyczne. Kołki doskonale się trzymają, jednakże fatalnie się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Całość zależy od tego, czy mamy aktualnie zaprojektowany i wypielęgnowany ogródek czy teraz go planujemy. W drugim modelu jest zdecydowanie łatwiej. Siatkę kładziemy zwyczajnie 10 cm niżej trawnika i 30 cm poniżej rabatek. Warto ją położyć z nakładem sięgającym 10 cm po obu brzegach. Za sprawą specjalistycznych kołków oraz kotwic mamy możliwość siatkę rozlokować na spadzistym gruncie. Trzeba wspomnieć, iż układ komputerowego skrapiania musi znaleźć się pod siatką. Jeżeli posiadamy obecnie atrakcyjny zieleniec, wtedy musimy dokonać wyboru pomiędzy:

  • Manualnym ściągnięciem trawy, nałożeniem siatki i znowu umieszczaniem trawy
  • Ułożeniem siatki stojącej – zakopuje się ją na głębokość około 70-80 cm. Ponad posadzką musi sterczeć w przybliżeniu 20 cm fragment. Może się zdarzyć, że któryś energiczny kret podkopie się pod nią i znajdzie się w naszym ogrodzie.

Jeżeli pragniemy zagwarantować dobrą troskę naszym rabatom, grządkom i nasadzeniom, lepiej zdecydujmy się na profesjonalną siatkę rabatową, jaka ustrzeże je przed wszystkimi zwierzętami, przykładowo domowymi i na siatkę na krety położoną horyzontalnie. Miejmy na uwadze, że siatka musi być wyjątkowo mocna, mianowicie taka, jakiej praktycznie w ogóle nie przedziurawią nie tylko krety. Jeśli planujesz zdobyć więcej informacji o opisanych siatkach, kliknij w niniejszy odnośnik – Siatka przeciw kretom

Strona używa cookies
Ok