Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Kaptury foliowe – nowoczesne rozwiązania do pakowania
Lipiec 19, 2016
Jak wyremontować mieszkanie szybko i bezproblemowo?
Sierpień 10, 2016

Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Budując dom warto jest przemyśleć jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. W dzisiejszych czasach, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompletne i różniące się od siebie rozwiązania, stąd mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak zdecydujemy się na instalacje grzewczą warto jest przeanalizować swoje potrzeby. Po pierwsze jaki rodzaj opału pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy redukować opłaty za ogrzewanie i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy by domowa instalacja grzewcza była korzystna dla ekosystemu. Musimy pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najpopularniejsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły stałopalne

Jeżeli poszukujecie uniwersalnych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt, który spełni wszelkie oczekiwania. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które produkują ciepło poprzez spalanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy zapewnia nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym czasie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są bardzo bezpieczne i proste w obsłudze. Prawie każdy producent posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla osób, które dbają o swój czas i komfort.

Kotły gazowe dla domu

Współcześnie na rynku dostępne są dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania przemieniają ciepło powstałe z spalin, co gwarantuje ogromne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całości energii powstałej z spalania. Aczkolwiek są o wiele tańsze w użytkowaniu i pielęgnacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, dlatego są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które starają się oszczędzać. Charakteryzują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być przyłączone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne w trakcie spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w normalnej technice ogrzewania ulatnia się przez komin. Przez to kotły olejowe funkcjonują z efektywnością sięgającą nawet do 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe wyposażone są w zaawansowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, ograniczając emisję CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz większa liczba producentów tworzy kotły na olej opałowy z domieszką biooleju, co zbawiennie oddziałuje na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w systemach wentylacyjnych, które ułatwia wymianę ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki zapewniają nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale również kompletne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperatory to względnie młode produkty, których popularność wciąż idzie do góry. Odzyskują one ciepło na poziomie nawet 90 %, co w efekcie przynosi realne oszczędności. Są również korzystne dla środowiska, ponieważ nie potrzebują żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami rozwiązanie na które Cię stać.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najlepszych obecnie dostępnych systemów grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono działać jako autonomiczny system grzewczy, albo może uzupełniać funkcjonowanie typowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego montowania do jakichkolwiek oferowanych przez producentów urządzeń grzewczych . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. System rur zainstalowany pod podłogą wytwarza ciepło, które starczy na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod parkietem drewnianym, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podwyższa estetykę mieszkania.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W nowoczesnym domu warto także założyć ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wysoki poziom komfortu. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Wybierając konkretny system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Decydujmy się na te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są łatwe w eksploatacji. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długi czas.

Bezpieczne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj istotą jest jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli w tej chwili stawiają Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie odświeżyć swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej informacji. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by wejść na naszą witrynę i dowiedzieć się więcej o naszej firmie: Pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok