Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Popraw wydajność linii produkcyjnej – wybierz etykieciarki i nalewarki.
Sierpień 19, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny Poznań – Urodziny dla dzieci – Profesjonalna sala zabaw w Poznaniu
Sierpień 25, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce zbyt popularna. Najważniejsze uwarunkowania, które powstrzymywały nabycie to: nadzwyczaj wysoki koszt wkładu, niezbyt precyzyjnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w należyty sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) oraz brak inicjatywy uświadomienia ludności o atrakcyjnych efektach jej stosowania. Jeżeli ktokolwiek zamierzał postawić na generowanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. W skutek tego Polacy z reguły wybierają wyjście oszczędne i ekologiczne, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada całkiem przeciętnie (jest drogi). Nawet jeżeli mamy idealnie ocieplony dom, jesteśmy zmuszeni liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy i tym, w jakiej lokalizacji dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku zaspokoją naszą potrzebę ciepła w takich warunkach, a ciągłe rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być męczące i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła należy do grupy najbardziej wydajnych i jednocześnie wypróbowanych urządzeń, które pozwalają na wyprodukowanie energii prosto z ziemi, atmosfery i światła. Wykorzystuje się ją do ocieplania i klimatyzacji lokali użytkowych, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny bądź zajmujących nieduży obszar biur, do podgrzania często lodowatej wody użytkowej, usuwania wilgoci i podnoszenia temperatury powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz w przypadku, gdy zamiarem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie takiej technologii nie należy do skomplikowanych, bowiem bazuje na czterech decydujących podzespołach: skraplaczu, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody i,co najważniejsze – sprężarce bądź analogicznej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Zaliczenia do odpowiednich typów dokonuje się m. in. uwzględniając schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki długotrwałego użytkowania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Systemy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim walorem tego sprzętu jest ewentualność połączenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek przedstawionych pomp na rodzimym rynku jest wiele, lecz wyłącznie kilka z nich cieszy się powszechnym uznaniem. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada zdobywaną przez lata tradycję i jest wyjątkowo poważana przez interesantów z całej Europy. Zwłaszcza z racji wdrożenia inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, stąd są właściwie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do miejsc o profilu komercyjnym i zdatności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje powodują, że pompy ciepła są doskonałą opcją w stosunku do odmiennych rodzajów ocieplania. Dzięki niej wytwarzana jest cztery razy większa ilość ciepła niż w przypadku standardowego pieca. Poza tym zyskiwany jest czas, który można przeznaczyć na wykonywanie czegokolwiek innego. Przyzwoitej jakości pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez kupującego, doglądania w rodzaju „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od wielu lat nasza firma funkcjonuje na rynku i trudni się dostarczaniem, montażem oraz konserwacją najlepszej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wypełnić każde zamówienie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy grzewcze, a także kolektory słoneczne, są dofinansowywane. Zatem załatwienie wszystkich formalności leży po naszej stronie.Pracujemy z wieloma zainteresowanymi i do każdego podchodzimy indywidualnie, gdyż każdy posiada własny zarys na ogrzewanie domu. Mamy duże doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby obmyślić oraz wcielić w życie każdy możliwy technicznie plan.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Włocławek.

Strona używa cookies
Ok