Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
Listopad 3, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
Listopad 10, 2016

Oświetlenie w kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze współczesnym stanowi obecnie pewne wyzwanie. Meble na doskonały błysk, nieprzebrana kolorystyka, nietypowe wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i podświetlenie. Częstokroć kuchnia nie jest samodzielnym miejscem w domku, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się więc wyczerpać otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko modna oraz eksponowała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Dobranie mebli i najistotniejszych sprzętów nie powoduje aż tylu dylematów co odpowiednie podświetlenie. W ultranowoczesnej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać powierzchnię „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których tworzymy dania. W takim przypadku trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wnętrze naszego apartamentu zwracało uwagę gości oraz równocześnie było stabilne, można w przystępny sposób zainstalować światło przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie LED w kuchni jest tak naprawdę nieodzowne. Po pierwsze – LED -y eksploatują o 85% mniej mocy niżeli stare żarówki, co bezspornie zauważy nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można natychmiast sporządzić dania, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiego rozwiązania do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zapoznali się z kolekcją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się wytwarzaniem oraz dostarczaniem podświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik firmie udało się wypuścić na rynek ultracienkie oświetlenie meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie używając mocy ledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Światło wcale nie przypomina „sztucznego”, albowiem panel LED posiada znaczny współczynnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały ponadto zaopatrzone we włącznik dotykowy. Pozwala on włączać je i wyłączać je, kiedy dotkniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie integruje właściwość ultracienkości oraz metodę bazującą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości raptem 2,4 mm).

Efektowne lampy podszafkowe

W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość odszukać niemało niecodziennych konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odkryjemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza zdekoncentrowane oświetlenie identycznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i swobodę dyskretnego zakamuflowania kabli wewnątrz lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma minimalną grubość – zaledwie 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, rozmaitego typu wnęk i jako rozjaśnienie łazienki. Zaś DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii liczącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze światło LED Premium możemy przebierać spośród niemałej ilości gabarytów oraz modeli lamp, których nie należy instalować przy użyciu śrub. Przykładowo oświetlenie z klasy Curro Super Slim przymocowuje się za pomocą silnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo atutów, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długookresowa żywotność lampy), nieznaczne koszty eksploatacji, łatwe mocowanie do mebli, nieobecność zespoleń spawanych albo zgrzewanych, innowacyjny wygląd (dostosowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), wyprodukowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz łatwość zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie firmowej można odnaleźć też niestandardowe sposoby na podświetlenie przytwierdzane ponad szafkami. Wybrać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych kategoriach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy skonstruowane są w technologii Super Slim, a mianowicie odznaczają się małymi gabarytami w odniesieniu do intensywności oraz mocy (100 luminów/W). Świecą całkowitą powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku o grubości tylko 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj nieskomplikowany, a design znakomicie wpasowuje się w nowatorskie wnętrza. Zaletą lamp nadszafkowych jest szczególnie wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i opcja serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej podobna do konwencjonalnej lampy. Lecz też i w tym przypadku okrągła część na przedzie jest zamocowana na płaskim wysięgniku. Lampy do montażu ponad szafkami można zakupić w czterech kolorach: czekoladowym, „ceglastym”, zielonym oraz srebrzystoszarym.

Ekonomiczne i unikalne oświetlenie schodów

Firma Piraya, prócz dystrybucji oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą oryginalnych rozwiązań w zakresie oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To naturalnie przez nią światło pada we właściwy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu cechuje się efektownym kształtem, dobrym efektem świetlnym, efektywnym odbiciem światła, niedużą temperaturą pracy, wydajnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma układ „łuku” oraz imituje szkło, praktycznie w ogóle nie chwyta kurzu i jest wyposażony w fantazyjną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, mamy możliwość wymienić panel LED.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Oświetlenie podszafkowe

Strona używa cookies
Ok