Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Gdzie najlepiej zorganizować urodziny dla dzieci?
Maj 10, 2012
Kurs bezpiecznej jazdy w ODTJ w Toruniu!
Luty 11, 2015

Okna to fundamentalny element każdego mieszkania lub domu. Dobra stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację mieszkania i redukcję strat ciepła. Innowacyjne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż wpływają na racjonalne zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłodne powietrze zostaje odizolowane przez warstwy uszczelek i należytą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem aranżacji, dlatego dziś producenci zwracają szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do biura to bardzo istotna decyzja, którą powinniśmy ustalić już na etapie budowy. Dobrze jest zatem poradzić się doświadczonych fachowców w kwestii stolarki okiennej, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w atrakcyjnej cenie i jaki model wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Jesteś w trakcie budowy domu i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o rodzaju okien. Na samym wstępie zastanów się z czego powinny być wykonane okna i na jakich funkcjach Tobie zależy. Wybierz także kolor okien, który będzie pasował zarówno do fasady, jak i do stylistyki ścian w środku mieszkania. Zdecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Zanotuj sobie swoje potrzeby, by być gotowym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeżeli nie masz pewności co do właściwego produktu umów się na wizytę do producenta, który precyzyjnie opisze Ci funkcje okien i pokaże cały swój asortyment. Okna powinny być zamówione w chwili, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by nie potrzebnie nie przechowywać okien, co może prowokować potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych usterek. Pamiętaj, że wyprodukowanie spersonalizowanych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. Jeśli nie umiesz montować okien własnoręcznie wykup także usługę montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach produkujących okna są doświadczeni i dysponują szeroką gamą narzędzi, co sprawia, że błyskawicznie i fachowo świadczą wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i stres. Wybieraj okna sprawdzonych firm. Dobry producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na swoje produkty i szybki serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

Najważniejsze cechy okien

Podstawowe informacje o oknach znajdują się w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wywiadu z asystentem, lub podczas przeglądania konkretnych rodzajów okien? Najpierw bardzo istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno przyszybowe, jak i oporowe ograniczają przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Są one tak ze barierą dla takich czynników jak zimne powietrze, kurz i hałas, co sprawia, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z TP, oraz EPDM. Przypilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Następnym istotnym elementem są szyby. Dobrze jest dopilnować tego, aby szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który wskazuje energooszczędność okna. Okna powinny być zaopatrzone w minimum 5 komór, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek około 3 mm. Zastanów się także nad funkcjonalnością okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne idealnym rozwiązaniem dla każdego

Każda osoba mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać straty ciepła i obniżał koszty ogrzewania? Dziś jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają używaniu niekonwencjonalnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Współpraca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła przynosi najlepsze efekty, do nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki zastosowaniu w oknach połączenia specjalnego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która skutecznie izoluje zimno. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W standardowych oknach głębokość ram to ok 68mm, podczas gdy w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości wynoszącej aż 120 mm. Zatem jeśli pragniemy rozsądnie zarządzać energią cieplną i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, zapewniają większe zyski.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna standardowe? Możliwości jest wiele, a decyzja tylko jedna. Istotny jest ceniony producent i wysoka jakość materiałów, z którego dane okna są wyprodukowane. Nim wybierzemy konkretny rodzaj okna, warto jest porozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie przeczytać dużo precyzyjnych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długi czas, dlatego warto jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Tobie znakomitą izolację termiczną. Wejdźcie na naszą stronę www po więcej szczegółów: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok