Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
Luty 19, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom siatka rabatowa
Luty 20, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych wciąż rozszerza się w energicznym tempie. Tworzone są pionierskie ekonomiczne technologie, które odzyskują ciepło z ogarniającego nas środowiska. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla tradycyjnych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w współczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie, przynosząc mieszkańcom dogodne warunki cieplne i konkretne oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (zależnie od źródła odzyskania ciepła) i w przeróżnych propozycjach cenowych (zależnie od użytej technologii). Najczęściej producenci troszczą się o to, aby pompy ciepła były funkcjonalne i kompaktowe, by nie pochłaniać zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu. Większość tych urządzeń działa w bezgłośnym trybie, co jest dodatkowym, ważnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła obniża koszty pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest bardzo często wymienianym powodem, dla którego znaczna ilość osób zaufała tej technologii.

Jeśli urządzasz dom, lub planujesz wyremontować stary system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najkorzystniejsza. Dalej opiszemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa pokazuje, użytkują powietrze z zewnątrz i powietrze wydzielane jako pierwotne źródło ciepła. Analogicznie jak pozostałe urządzenia grzewcze, ten typ pompy gwarantuje zasilanie w energię termiczną systemu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody grzewczej. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez jakiegokolwiek problemu ogrzać lokal o wielkości 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Na dodatek, duża ilość powietrznych pomp ciepła umożliwia także funkcję chłodzenia co dopuszcza jej zastosowanie przy dowolnej temperaturze.

Gruntowa pompa ciepła

Przy gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest grunt. Te maszyny są także określane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się lepszą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy surowszych temperaturach. Najznaczniejszą efektywność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która wciąż ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła idealnie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Pompa ciepła na wodę

Następną opcją jest zastosowanie wody jako podstawowego źródła ciepła. Taki typ pompy ciepła wspierany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną wydajność energetyczną urządzenia. System hydrologiczny daje możliwość osiągnięcia znakomitą produktywność, choćby podczas najchłodniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo zróżnicowanych źródeł ciepła, podstawa działania pompy ciepła jest właściwie identyczna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła złożona jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca dalej w całej instalacji CO. Należy zaznaczyć, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz pozyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Doskonała wydajność energetyczna jest rezultatem oryginalnej struktury. Mamy parownik, który przewodzi ciepło z powietrza, wody i gruntu do systemu. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten wędruje następnie do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co pozostaje z procedury odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Producenci wysokiej jakości urządzeń centralnego ogrzewania troszczą się nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale także o stylistykę wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo dopasowują się do pomieszczeń o różnorodnej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy prostej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w przeróżnego typu opcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb automatyczny, co podwyższa komfort obsługi. Co więcej mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy producentem nowoczesnych pomp ciepła powiększających skuteczność energetyczną Twojego domu. Oferujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz montaż kompleksowych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok